radfrk radfrk komentáře u knih

Třetí království Třetí království Terry Goodkind

Po dlouhé době dávám sérii pouze 4 hvězdy. Nechápu jak strašně je odfláknutý konec knihy. Celou dobu se autor rozepisuje ja Richard bojuje s hordou protivníků (někdy je to až otravné) a rozuzlení je v jednom odstavci. Zdá se mi, že mu snad někde vypadla celá kapitola (možná několik).
No nic pokračuji dál, snad se to zlepší :-)

17.09.2017 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tak jsem byl na prohlídce Osvětimi. Poté jsem si přečetl Továrnu na smrt a tuto knihu.
Kdo nečetl nepochopí!
Kdo neviděl neuvěří!

22.04.2017 5 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

Ano, připomíná to chvílemi Barona Prášila, ale je to prostě psané tak, jako by se vcítil do "svých hrdinů". Nemá cenu pídit se potom, co je vymyšlené a co je skutečnost. Celkově je to takové milé vzpomínání.
Kdo má rád Forsytha bude nadšený. Ostatní raději nečtěte.
Za mě z povinnosti 5*.

30.01.2017 5 z 5

Víra poražených 2: Císařský řád Víra poražených 2: Císařský řád Terry Goodkind

Tak ten konec mě opravdu dostal. Nešlo to v klidu číst, musel jsem sprintovat jako Usain Bolt 20 metrů před páskou. Půl těla jsem měl spocenou a druhou půlku zmrzlou. No prostě super!!! Jestli tak budou pokračovat i ostatní díly, jsem zralý na kardiochirurgický zákrok :-)

14.01.2017 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Na toto pokračování jsem se hodně těšil (první chyba). Mezi prvním a druhým dílem jsem četl Zaklínače a pár dílů Meče pravdy (druhá chyba).
Celkově mě kniha zklamala. Nikomu nechci vnucovat svůj názor, ať si každý čte, co se mu líbí. Po prvním dílu, který jsem přečetl jedním dechem, jsem se do druhého musel nutit (dokonce jsem šel několikrát večer spát bez čtení).
Děj příběhu se nějak moc táhnul a chyběla mu "dobrodružná jiskra". No a Velin byl odstrčen ne druhou, ale až na třetí kolej. Ostatní postavy celkem fajn - takový běžný průměr. No prostě max 3 hvězdy.
Třetí díl si samozřejmě přečtu, ale už se na něho nebudu těšit jako dítě na nové kolo :-))))

07.08.2016 3 z 5