radek2259 radek2259 komentáře u knih

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Bohatý příběh, který hluboce dýchá při každém slově a pomalu se sune vpřed. Propracovaný a plný zvratů kde člověk cítí zápach doby, který se šíří oplzlostí, ale i vírou nasáklými stěnami opatství. Pravá slast a opojení nad textem autora Umberto Eco je část jazyková. Ano jedná se o překlad, ale Zdeněk Frýbort odvedl, tak dokonalou práci, že je snad zachována dokonalost originálu. Pokud se ponoříte do knihy, tak si budete moct užít jazykových hříček podaných s lehkostí pírka. Jako by snad knihu psal s vědomím, že napíše takový trhák a každá věta či slovo toto úsilí dokazují.

Kniha rozhodně není pro každého a může se zdát, že je složitější, ale pokud máte čas a stojíte o opravdové umělecké dílo, tak si Jméno růže kupte. Připravte se, ale jak jsem už psal složitost jazykovou a v určitých okamžicích i perverznost příběhu.

02.10.2015

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pro mě osobně klasika, která má sice nějaké chyby ale rozhodně dokáže ponořit čtenáře hluboko do příběhu. Pokud hledáto krásně složitý příběh, který není, ale filozofickou tělocvičnou.

03.08.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vcelku zajímavý příběh, ale ke konci ztrácí energii

03.08.2017 3 z 5