QEDS QEDS komentáře u knih

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Příběh ze začátku vůbec nezaujme. Psaný projev autorky mi přijde trochu neotesaný. Jako by se na knihu před vydáním nepodíval žádný korektor. Často se mi u knihy stalo, že jsem potopen v příběhu četbu si užíval a nějaká věta, která nebyla dobře napsaná mě vytrhla z plynulého čtení. Zápletka mi byla hned jasná a okamžitě jsem si vydedukoval jak kniha skončí a co se na konci stane. Abych jenom neuváděl samé mínusy, tak třetí třetina knihy už začíná vypadat jako text, který píše opravdu zkušený autor. Příběh čtenáře k sobě spoutá.

08.10.2015 2 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Skvělé pokračování. Nemám co dodat. Vřele doporučuji.

13.09.2015 5 z 5

Poslední policajt Poslední policajt Ben H. Winters

Poutavá kniha. Jedna z prvních u které autor nesází vše na post apo... svět, ale má ho jen jako nezbytnou kulisu pro události v knize. Člověk se více soustředí na hlavní postavu a děj, který se kolem něj odehrává. Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý jak to celé dopadne a to je u detektivky pro mě stěžejní. Hodně lidí tuto knihu kritizuje, ale to poukazuje jen na to, že tito lidé nepochopili co vlastně autor touto knihou chce světu sdělit.

06.07.2015 4 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Tak jako předchozí díl tato kniha docela postrádá akci. To však neznamená, že není poutavá. Až do poslední stránky jsem si nebyl jist, zda autor nechá hlavního hrdinu zemřít nebo přežije. Ti kteří mají za sebou dvě předchozí knihy doporučuji přečíst. Velice inteligentní a né příliš přehnané zakončení série.

29.06.2015 4 z 5

Grilbar Galaxie Grilbar Galaxie Maja Lidia Kossakowska

Pro mě velice poutavé čtení. Autorka má veliký dar barvitě popsat místa, okolí, rasy a věci které se vyskytují v ději. Převládá názor, že kolem sté stránky nastává nuda. Není to však pravda, alespoň já se znuděně necítil při čtení této knihy.

03.06.2015 4 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 2 Vlčice a staré plemeno. Svazek 2 Zdeněk Žemlička

Pěkná fantasy, která navazuje na první díl, či svazek. V příběhu je pár zvratů, které člověk nečeká a dopracovává se k nim. Autor barvitě popisuje svět, takže se příjemně čte. Doporučuji pro oddychové čtení.

04.05.2015 4 z 5

Neočlověk Neočlověk Zdeněk Páv

Fantazie autora nemá mezí. Mě kniha přišla až moc přeplácaná. Z jednotlivých příběhů jsem moc moudrý nebyl. Pro někoho kdo se nad knihou dokáže zamyslet, musí mít určitě jiný pohled a zážitek z knihy. Já, ale knihu přečetl jen do půlky a už nedokázal číst dál.

17.03.2015 2 z 5

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

Autor této knihy má velice bujnou fantazii. V žádném případě to není na škodu. Ze začátku pomalejší rozjezd to jen pro to, aby se čtenář seznámil s hlavním hrdinou a nasál atmosféru. I když má kniha dost spletitý děj nikde jsem se v něm neztrácel. Opravdu vydařeně napsané. Děj je poutavý, když jsem se dostal za polovinu knihy nemohl jsem přestat číst a knihu dočetl takříkajíc na jeden zátah. Vřele doporučuji. Pro milovníky steampunku povinnost!

14.03.2015 4 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Zdeněk Žemlička

Kniha mě při úvodu trochu nudila, což mi docela vadilo. Pokud to ovšem člověk překousne a dostane se hlouběji do děje, tak na něj čeká docela zajímavá zápletka. Autor přináší nový pohled na upíry a vlkodlaky a musím uznat, že originální.

18.12.2014 3 z 5

Hvězdy české sci-fi Hvězdy české sci-fi * antologie

Velmi dobrý výběr povídek, doporučuji. Jediné co mě mrzelo u některých povídek je fakt, že je to pouze povídka a né celá kniha. Některé by si opravdu zasloužili celou knihu především, díky svému zasazení do prostředí, které uchvátí.

16.11.2014 4 z 5