prskafka prskafka komentáře u knih

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

Tuhle knížku jsem jako dítě milovala... A chtěla jsem pak mít doma slona :-)

26.03.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho Pottera jsem léta záměrně přehlížela. Vždycky, když je kolem něčeho moc velký humbuk, mě to odradí, nenechávám se strhnout davem. Teď po letech jsem v knihovně sáhla po prvním dílu a musím říct, že v tomto případě byl ten humbuk zasloužený. Knížku jsem přečetla během tří večerů (asi hodinka čtení denně před spaním) a následně se mi o ní každou noc zdálo. Hodně dlouho se mi nestalo, aby se mi nějaká knížka až takhle moc zaryla pod kůži, aby se mi o ní i zdálo.
Dnes si jdu do knihovny pro další díl (a beru rovnou dva, čte se to jedním dechem). Klobouk dolů před paní Rowling, příběh má hlavu a patu, charaktery jsou skvěle vykreslené, závěr je překvapující. Ačkoli spadá pod dětskou literaturu, mohu doporučit všem věkovým kategoriím.

03.02.2014 5 z 5

Dobytku smíchu netřeba Dobytku smíchu netřeba Daniil Charms (p)

Nádherný černý humor! Psát absurdní povídky nemůže kdekdo, ale Daniil Charms má pro ně talent. Při čtení přemýšlíte, kam na to, proboha, chodí, ale přitom to není ani trochu blbý.

27.01.2014 5 z 5

Amnestie cvoků Amnestie cvoků Richard Crha

Humor pana Crhy mě velmi baví, i když možná není úplně pro každého. Mně je ovšem hodně blízký.
"Mezinárodní sympozium, a on v té prdeli nestaví rychlík!"

20.01.2014 5 z 5

Thajsko Thajsko China Williams

Naše bible při cestách po Thajsku... Velmi dobře zpracovaný průvodce se spoustou praktických informací.

07.01.2014 5 z 5