PrcekPitrísek PrcekPitrísek komentáře u knih

Stín nad Trevírem Stín nad Trevírem Ben Aaronovitch

Fajn oddechovka na jeden večer. Plnoletým doporučuju mít po ruce láhev dobrého vína, ideálně botrytického. ;-)

13.10.2020 3 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Uff :-) Musím přiznat, že po první kapitole jsem měla tendenci knihu zavřít, mrsknout s ní do kouta (a to s knihami nikdy ošklivě nezacházím) a už ji nedočíst. Jsem ale moc ráda, že jsem to nakonec neudělala. Chvílemi to byla docela i zábava. Knize by neškodilo ubrat popisných historických pasáží. Naopak bych uvítala víc příběhů ze života obyvatel Milevska. Hvězdičku navíc dávám za odvahu vůbec beletristicky zpracovat počátek dějin nejstaršího kláštera na jihu Čech. Za to, pane Hrdličko, moc a moc děkuji!!!

19.05.2020 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Moje pocity z knihy jsou tak trochu ambivalentní. Na jednu stranu je kniha velice čtivá a děj má ohromný spád, na druhou stranu jsou některé situace a události poněkud překombinované a málo uvěřitelné. Hvězdička navíc za perfektně vykresleného hlavního záporáka.:-)

06.03.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čtivá "oddechovka" na dva večery. Dobře napsaný thriller, který vás udrží v napětí, ale ve finále ničím novým nepřekvapí. Podobných knih už bylo napsáno a dozajista ještě napsáno bude. Plus za velmi dobře napsanou hlavní hrdinku - alkoholičku.

07.01.2016 3 z 5