Ponikova Ponikova komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příjemné, oddychové, krásné.

Knihy Julie Caplin mám ráda. "Jako malá" jsem milovala dívčí romány, hltala jsem je, a tak je fajn se k něčemu podobnému zase po více než 15 letech zase vrátit. A zasnít se nad romantickou láskou, vcítit se do všech pocitů hlavní hrdinky...

Na knihách Julie Caplin miluji to, jak barvitě vše popisuje, takže nemám nejmenší problém si vybavit i ten nejmenší detail. Milostná záplatka byla hned jasná, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Ocenila bych možná více romantických scén a propracovanější závěr. Ten mi (stejně jako u knihy Pekárna v Brooklynu) přišel trochu uspěchaný, ač byl dojemný. Nicméně těžko se mi s hrdiny loučilo. :)

14.01.2022 4 z 5

Holka, vzchop se! – Nevěř lžím o tom, kdo jsi, a buď sama sebou Holka, vzchop se! – Nevěř lžím o tom, kdo jsi, a buď sama sebou Rachel Hollis

Za mě jedna z těch lepších motivačních knih pro ženy, nicméně nemůžu říct, že by přinesla nějaké revoluční myšlenky. Přišla v životním období, kdy jsem potřebovala nakopnout, takže některé kapitoly se mnou rezonovaly hodně. Četla se docela hezky. Co mi trochu vadilo, bylo (na můj vkus) časté zmiňování, jak úspěšná autorka je.

09.01.2022 3 z 5

Zapadlé dny Zapadlé dny Anna Malchárková

Nádherná, poetická kniha. Opravdu pohlazení po duši, jak už někdo psal.

09.01.2022 5 z 5