piroušek piroušek komentáře u knih

Židé v československém vojsku na západě Židé v československém vojsku na západě Erich Kulka

zajímavá kniha, snad spíše pro muže než ženy, problematika vojenská, lidská i xenofobní v západních armádách, po přečtení rozpačitý dojem. Snad si ji ještě někdy otevřu a začtu se.

Skandály v bibli Skandály v bibli Jean-Pierre Prévost

zajímavá kniha, otevřená témata, velmi dobře se čte

Jak to, že jsme tady Jak to, že jsme tady Miloslav Švandrlík

KLASIKA, autor a ilustrátor, to nemá chybu. Vtipné, humorné čtení a mnoho utajeného humoru v ilustracích.

Králové, kacíři, inkvizitoři Králové, kacíři, inkvizitoři Miroslav Hroch

kniha známého historika, není to přímo oddechové počtení, ale velmi obsáhlé tématem a zpracováním.

12.08.2017

Muži a milenci českých královen Muži a milenci českých královen Jaroslav Čechura

čtivé, trochu bulvár, ale s historicky podložený a napsaný erudovaným historikem. Zajímavé věci a historky se člověk mimo školu dozví. Doporučuji.

Písečná kosa Písečná kosa Vladimír Körner

autor nezklamal, téma také ne. Lahůdka pro čtenáře a trvalá kniha do sbírky knih.

Václav IV. Václav IV. Jiří Spěváček

velmi pěkná historická kniha od erudovaného historika, není lehká na čtení,není to oddychovka,ale naprosto uceleně získá čtenář obraz doby a člověka.

12.08.2017

Cesta na popraviště - Příběhy z českých zemí Cesta na popraviště - Příběhy z českých zemí Vladimír Šindelář

čtivé, zajímavé, nepřináší ale žádné nové poznatky nebo všeobecně neznámé skutečnosti, nejedná se o historickou publikaci, spíše populárně naučnou formou pojmout soudní procesy, soudnictví, tresty a atmosféru doby, ve které probíhaly.

Barbar Vok Barbar Vok Jiří Mařánek

historická beletrie, čte se lehce, ale bez hlubších historických poznatků, jedná se o část trilogie. Pro nenáročné čtenáře

Věčné město bohyně Atény Věčné město bohyně Atény Igor Lisový

kniha zaníceného docenta historie, kterého osobně znám. Je to pro milovníky historie, studenty i laiky něco, co jim předá uceleně vědomosti a pokud jenom trochu vzbudí zájem o antiku, splnila kniha svůj účel. Doporučuji všem, čte se dobře. Není to ale kniha do postele.

Královský purpur Královský purpur Wolfram Fleischhauer

napínavé a tajemné čtení, na hraně fikce a reality, místy odbíhá děj, ale celek dobrý, není to ale podle mého názoru kniha, ke které by se čtenář často vracel. Jako oddechovka stačí.

12.08.2017

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

klasika,která nezklame. I když to byla povinná četba a tudíž fujtajbl povinné do čtenářského deníku, objevila jsem poselství až v dospělém věku. Nestárnoucí autor, nestárnoucí téma.

12.08.2017

Strašliví loupežníci a jejich krvavé kousky Strašliví loupežníci a jejich krvavé kousky Martin Pitro

zábavnou formou historické postavy dějin.

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

je to smutné čtení, nechtěla bych to osobně zažít. Druhý partner jí zůstal velkou lidskou oporou. Dovedu si představit, jak se bezcharakterní lidé na jejím osobním neštěstí vyřádili, sama jsem zažila jaké je to být" kádrově nevyhovující", vnitřně mě to poznamenalo.Ovšem nelze srovnávat nesrovnatelné. Že vydržela psychicky bez následků je více než obdivuhodné.