Pigleti Pigleti komentáře u knih

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Druhá kniha mě pořád zcela nevtáhla, tak jak to jindy Žamboch dokázal, že svět okolo přestal existovat, ale...
...je to dvojka, čekám velkou gradaci u trojky! :D Nové postavy se mi rozhodně líbí, jen škoda, že se jim nedalo více prostoru ( například H. Brecht má z mého hlediska velký potencionál:).
Vývoj charakteru M. Bronštejna jde správným směrem a to, že se vlastně za celou knihu velké akce nedočkáme, mě kupodivu ani nevadilo. Šlo spíš o dávání souvislostí do správných kolejí, aby se vláček na konci rozjel?!

08.01.2022 4 z 5

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Miluji všechny příběhy "hrdiny" BAKLYHO. Za poslední týdny jsem po dlouhé době znova přečetla všechny knihy o něm vyšlé a těšila se jako malá na tuto NOVOU. Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že co čtu již znám (až na Inkognito)! Povídky všechny sou pěkné, mám ráda BAKLYHO, jeho přímočarost a styl by(i)tí. Bohužel ani tato skutečnost nemůže změnit, že jsem čekala něco čistě neznámého k objevení - proto jen 4 hvězdičky (samotné povídky co znám si zaslouží plný počet). Kdo povídky nezná a nebo se ještě vůbec s BAKLYM nesetkal, vřele knihu doporučuji, je to takový průřez cesty Řezníka z Kletikonu:)

30.06.2020 4 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Krátká a svižná oddechovka.
Příběh je přímočarý, rychle odsýpá, trochu mi to připomnělo koncept Johna Wicka (naštěstí nikdo nikomu psa nezabil:D).
Odkaz, který zde nalezneme na knihu Drsný spasitel, mě přijde úsměvný a líbí se mi (ač je opravdu malý).
Pohledy napsané i ze strany postav na opačné straně "barikády" byly příjemným zpestřením.
Dle mě má kniha potenciál se dál rozvíjet, ne však nutně z pohledu hlavní postavy tohoto příběhu.
Závěrem stačí jen říci, že pokud se k tomu postavíte jako k desertu před hlavním chodem, nemusíte být notně zklamáni - já nebyla;)

09.01.2024 4 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Jelikož se jedná o trilogii, doporučovala bych k první knize přistupovat spíš jako k úvodu rozvoje nového světa - než jako k samostatnému dílu.
Kniha mě nenadchla tak jako jiná tvorba od pana Žambocha ( Drsný spasitel, Koniáš, Bakly,...) , ale ani neodradila.
Velice mě oslovily charaktery nových postav a především hlavního M. Bronštejna. Její postupný rozvoj se mi líbil - podobně jako (o dost více) vraždící stroj Bakly s jistým, mě sympatickým (i když lehce poškozeným) morálním kompasem.
Za mě bych knize dala šanci, možná všechny neosloví, ale říct si, že ste s ní čas promarnili bych se zcela neodvážila, Maxík se fakt snaží, i když mu to je vlastně jedno... :D

08.01.2022 4 z 5