petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Tak už mám tolik probíraný kvítek dočtený a myslím, že za mnohé mluví i to, že jsem se do něj pustila už někdy v září..prodleva nebyla způsobená jen rozměrem knihy (protože kdo to má pořád někde převážet, že, a čtečkám stále říkám rezolutní ne), ale především má postupně rostoucí nechuť knihu dočíst. Prvních 300 stránek jsem přečetla jedním dechem na jeden zátah, Michel Faber popsal tehdejší Londýn skoro hmatatelně a i děj tzv. odsýpal. Bohužel postupně se jakákoliv přitažlivost vytrácí a konec na mě vyloženě působí dojmem, že autora opustila chuť Kvítek dopisovat, stejně tak jako mě chuť dočítat. I když pro mě kniha byla zklamáním, zajímaly by mě další osudy hlavních postav a z toho důvodu dám Faberovi ještě jednu šanci.

06.01.2016 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knižní verzi jsem četla až po shlédnutí filmu, ale i tak mě děj úplně vtáhnul a při čtení jsem měla chuť sbalit batoh a vyrazit :) Před Cheryl smekám, bez jakýchkoliv zkušeností vyrazit na takovou cestu, to chce hodně odvahy! Nebo zoufalství..? Pocitů je v Divočině promítnuto mnoho a nejen to vyrovná absenci nějaké zápletky a napínavých momentů. Styl psaní není nejlepší, ale zrovna u téhle knihy je to jen nepodstatná maličkost, rozhodně doporučuji k přečtení!

24.11.2015 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Velmi čtivě napsané, jen jsem čekala trochu hlubší pohled na téma..některé příběhy dopadly v rámci možností dobře, jiné hůře, nejvíce mi v paměti utkvěl tuším předposlední příspěvek, kdy si možný happy end naprosto nečekaně pokazila sama hlavní aktérka. I když chování muslimských manželů je určitě neomluvitelné a nepochopitelné, nejednou jsem se musela pozastavit i nad naivitou a jednoduchostí evropanek, které jim podlehly.

10.11.2015 4 z 5