PetrJandáček PetrJandáček komentáře u knih

Nesvoboda Nesvoboda Lukáš Vincour

Kniha je psaná přístupnou srozumitelnou formou pro širší veřejnost. Velice oceňuji práci v kapitole Pokusy na zvířatech, o kterých se člověk málo jinde dočte. Kniha dává i vhled do tkz. Bio chovů. Je smutné jak se lidská společnost může chovat ke zvířatům, jak je popsáno v knize, avšak naštěstí je mnoho lidí kteří na práva zvířat upozorňují a něco i pro tuto problematiku dělají. Velice knihu doporučuji a jsem za ni rád.

21.01.2021 5 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Moc pěkně napsané.

14.02.2022 5 z 5

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Výborná kniha od začátku do konce :-)

05.12.2018 5 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Od pana Halíka jsem již četl knihu Prolínání světů a musím tuto knihu jen doporučit. Tuto autobiografickou knihu od p. Halíka opravdu doporučuji.

24.03.2019

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Selma Lagerlöf

Knihu jsem začal číst se synem před pár dny a velmi mě potěšil děj svou výpravností a poučností. V kapitole (Toho dne, kdy se divoké husy…) se pěkně promítá podobenství (například z Matoušova evangelia). Pokušitel Smirre vyhrožuje, dále vyjednává s Akkou a jak mu není vyhověno je opět zlí. Velmi poučné pro děti, že se nemají nechat nikým pokoušet a že se nemají také nechat nikým vystrašovat

18.08.2021 5 z 5

Ukradené housle Ukradené housle Ivana Peroutková

V této knize mého devítiletého syna zarazila slova v kapitole - Večeře pod rozkvetlou jabloní. Cituji výňatek z kapitoly: Všechno se vyvíjí, aby přežilo a nezaniklo. A lidi taky chtějí přežít, viď? Lidi chtějí víc, Frantíku. S tímto názorem nesouhlasíme. Lidé nejsou více něco víc než příroda a jiní živí tvorové. Pasáž je sice jen konstatovaná postavou Emilkou, avšak dále není uvedeno na pravou míru a to vzhledem, že se jedná o dětskou knihu od 7 let my nepřijde vhodné.

18.08.2021 1 z 5

Školní strašidlo Školní strašidlo Zuzana Pospíšilová

Děsivé ale dobré, říkal syn :-)

07.09.2020 5 z 5

Víra v člověka Víra v člověka Jacques Maritain

Má první kniha od Jaquese Maritaina byla právě tato. Velmi doporučuji. Dobře je zde vystižen vztah člověka k víře a postavení člověka v životě. Ještě doporučuji, pokud kniha zaujme další knihu od téhož autora a to O rovnosti lidí.

16.08.2020 5 z 5

Sebeovládání Sebeovládání Karel Nešpor

Tato kniha je velkým přínosem pro myslím každého, který potřebuje pomoc od návykového chování ať již jakéhokoli. Pan Nešpor je oblíbený autor knih, odborník s lidským přístupem. Kdo potřebuje pomoc, odpovědi najde, hlavní však je rad a doporučení dbát.

15.08.2020 5 z 5

Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Tomáš Halík

Kniha od p. Halíka naplnila má očekávání ohledně otázek, ran, životních ran, ran každého z nás, božích ran. Kniha dává další odpovědi na otázky životní. Opravdu doporučuji. Velmi dobře se kniha čte a rozhodně se k ní dá vracet.

15.08.2020 5 z 5

Prolínání světů Prolínání světů Tomáš Halík