Prolínání světů

Prolínání světů obálka knihy
Mé hodnocení:

Podtitul: „Ze života světových náboženství“ Tato kniha svým názvem, částí textu i obrázků poukazuje k osmnáctidílnému cyklu pořadů o pěti světových náboženstvích, který byl vytvořen v letech 2005–2006 a který v druhém pololetí roku 2006 vysílá Česká televize. Pojednává o pěti světových náboženstvích – hinduismu, buddhismu, židovství, křesťanství a islámu – a hovoří o nich s úctou. Jedná o pěti duchovních cestách, které zrály a obstály v dějinných zkouškách mnoha staletí – a ukazuje je jako součást stylu života a myšlení miliard dnešních lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43462/prolinani-svetu-4es-43462.jpg 4.535
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kniha Prolínání světů

trekina
24.04.2019

Jsem ráda, že jsem ji vzala do ruky :-). V dost netolerantním světě je velká úleva číst o tom, že tolerance je nejen možná, ale také obohacující a rozvíjející a konstruktivní. I já si myslím, že nemusím ztratit samu sebe, abych mohla nacházet druhé.

PetrJandáček
24.03.2019

Jen doporučuji.

Káča2015
28.11.2017

Výlet do jiných kultur, který se soustředí na rozdíly, které by pro nás mohly být podstatné. Alespoň proto, abychom si uvědomili, z čeho jsme vzešli a kde je naše místo na Zemi.

buturenka
11.02.2013

se zájmem jsem přečetla tuto prezentaci jednotlivých světových náboženství, teda přečetla , tak to nelze hodnotit, spíše pomalu pročítala touto knihou a také několikrát se vracela

jaccobo
18.04.2011

Prolínání světů jsem vzal do ruky s úmyslem odpovědět si na otázky, které se týkají mého zájmu o ostatní (nekřesťanská) náboženství, jejich vztahu k mé vlastní víře a problému, který nazývám - nárokování si absolutní pravdy. Mnohé otázky mi byly zodpovězeny a myslím si, že tato kniha byla přesně tím, co jsem hledal - můžu doporučit kvůli čtivému, ale odbornému příspěvku Tomáše Halíka, který sbíral své zkušenosti přímo ve jednotlivých "světech".

bleska
09.04.2011

Výborně podané profily 5 světových náboženství. Žádné vědecky podané neživé a nezáživné texty, ale vhled do těchto náboženství skrze konkrétního člověka a jeho prožitky. Velmi mě zaujal fakt, jak se navzdory obrovské odlišnosti různých forem prožívání a praktikování v některých oblastech setkávají. Kniha byla vydaná jako doprovod dokumentárního seriálu vysílaného v ČT, a je v ní spousta zajímavých podrobností, které se do vysílání nedostaly.

MarkétaS
23.11.2010

Vynikající kniha o světových náboženstvích, není to ale nějaká religionistická encyklopedie, popisuje náboženství tak, jak je prožíváno.

Bible Svatá
Bible Svatá