Prolínání světů

Prolínání světů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43462/prolinani-svetu-4es-43462.jpg 4 41 7

Podtitul: „Ze života světových náboženství“ Tato kniha svým názvem, částí textu i obrázků poukazuje k osmnáctidílnému cyklu pořadů o pěti světových náboženstvích, který byl vytvořen v letech 2005–2006 a který v druhém pololetí roku 2006 vysílá Česká televize. Pojednává o pěti světových náboženstvích – hinduismu, buddhismu, židovství, křesťanství a islámu – a hovoří o nich s úctou. Jedná o pěti duchovních cestách, které zrály a obstály v dějinných zkouškách mnoha staletí – a ukazuje je jako součást stylu života a myšlení miliard dnešních lidí.... celý text

trekina
24.04.2019 5 z 5

Jsem ráda, že jsem ji vzala do ruky :-). V dost netolerantním světě je velká úleva číst o tom, že tolerance je nejen možná, ale také obohacující a rozvíjející a konstruktivní. I já si myslím, že nemusím ztratit samu sebe, abych mohla nacházet druhé.

PetrJandáček
24.03.2019 5 z 5

Jen doporučuji.

Káča2015
28.11.2017 5 z 5

Výlet do jiných kultur, který se soustředí na rozdíly, které by pro nás mohly být podstatné. Alespoň proto, abychom si uvědomili, z čeho jsme vzešli a kde je naše místo na Zemi.

buturenka
11.02.2013 5 z 5

se zájmem jsem přečetla tuto prezentaci jednotlivých světových náboženství, teda přečetla , tak to nelze hodnotit, spíše pomalu pročítala touto knihou a také několikrát se vracela

jaccobo
18.04.2011 5 z 5

Prolínání světů jsem vzal do ruky s úmyslem odpovědět si na otázky, které se týkají mého zájmu o ostatní (nekřesťanská) náboženství, jejich vztahu k mé vlastní víře a problému, který nazývám - nárokování si absolutní pravdy. Mnohé otázky mi byly zodpovězeny a myslím si, že tato kniha byla přesně tím, co jsem hledal - můžu doporučit kvůli čtivému, ale odbornému příspěvku Tomáše Halíka, který sbíral své zkušenosti přímo ve jednotlivých "světech".

bleska
09.04.2011 5 z 5

Hlavní světová náboženství pohledem Tomáše Halíka. Žádné vědecky podané neživé a nezáživné texty, ale vhled do těchto náboženství skrze konkrétního člověka a jeho prožitky. Velmi mě zaujal fakt, jak se navzdory obrovské odlišnosti různých forem prožívání a praktikování v některých oblastech setkávají. Kniha byla vydaná jako doprovod dokumentárního seriálu vysílaného v ČT, a je v ní spousta zajímavých podrobností, které se do vysílání nedostaly.

MarkétaS
23.11.2010 5 z 5

Vynikající kniha o světových náboženstvích, není to ale nějaká religionistická encyklopedie, popisuje náboženství tak, jak je prožíváno.