Petrick Petrick komentáře u knih

Islámská kniha mrtvých Islámská kniha mrtvých neznámý - neuveden

Starodávný arabský rukopis popisující duše člověka po smrti, jak je to popsáno Koránu a v hadísách (krátkých vyprávěních o slovech a činech proroka Muhammada nebo jeho přátel).

28.03.2021

Ryby, drůbež, zvěřina na našem stole Ryby, drůbež, zvěřina na našem stole Oldřich Kosek

Poměrně často podle této kuchařky vařím a nemohu si ji vynachválit.

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Bedřich Šindelář

Peklo není výmysl. Peklo je realita. Peklo dokáže udělat pouze člověk člověku, tady na zemi. Skvělá kniha názorně dokládající notoricky známou skutečnost, jakým děsivým nástrojem moci a manipulace dokáže být zaslepená víra a náboženské dogma. Kdy a kde se v křesťanství ztratil odkaz Kristův "Miluj bližního svého"?
A ona avizovaná "marxistická interpretace" pramenů? Berme to jako úlitbu době, ve které tato kniha vznikala, aby vůbec mohla být vydána. Je to vskutku úctyhodná práce.

24.09.2020 5 z 5

Houby v kuchyních světa Houby v kuchyních světa Jiří Baier

Milevská "Kulimajda", ta byla tátova oblíbená.

11.03.2021 4 z 5

Vaříme za šesták Vaříme za šesták kolektiv autorů

Moc podle této kuchařky nevařím a nejsem si jistý, zda nedělám chybu...

11.03.2021

Těstoviny Těstoviny kolektiv autorů

S oblibou podle této kuchařky vařím Boloňské špagety, ale mezi favority patří i špagety Carbonara, makarony s česnekem a olivovým olejem a nemohu opominout ani špagety s mušlemi.

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

(SPOILER) Za mě poměrně zklamání. Jak již bylo napsáno v předchozích komentářích, značně nevyužitý potenciál. Tu a tam poměrně nelogická rozhodnutí, spousta "oslích můstků", ačkoli vtipná hláška tu a tam docela potěšila. Co mě však rozčarovalo nejvíce, bylo rozebírání krize identity hrdinky a její sexuální orientace v závěru příběhu. Knihu jsem koupil dceři k Vánocům, ale asi jí jsem měl pořídit něco jiného.

30.01.2021

Sestry duše Sestry duše Plótínos

Čtyři pojednání stěžejního představitele novoplatonismu, jednoho z nejvýznamnějších filosofů naší historie.

O klidu O klidu Plótínos

Věčnost, čas a duch Věčnost, čas a duch Plótínos

Dvě pojednání stěžejního představitele novoplatonismu, jednoho z nejvýznamnějších filosofů naší historie.

Kniha o Faustovi Kniha o Faustovi Růžena Grebeníčková

Naprosto souhlasím, takové knihy se dnes už nevydávají. Pečlivá příprava, literární a historické odkazy, hledání souvislostí, zasazování do kontextu doby. Jedním slovem: skvost.

24.09.2020 5 z 5

Etiketa Etiketa Ladislav Špaček

Místy je kniha velmi manipulativní a připadá mi, že ztrácí kontext s dobou. Bližší je mi Guth-Jarkovský.

26.03.2020 1 z 5