petra1396 petra1396 komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Skvělé, toto je přesně můj styl.
Četla jsem ji již v prosinci ve slovenštině a nyní znovu v češtině.
Je to maličko znát - nicméně obě verze jsou skvělé a překlady se povedly.
Za mě doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy s trochou toho děsivého napětí - opravdu se tam hodně umírá ....
Příběh je to poutavý, kniha se čte doslova sama - já ji přečetla i na podruhé jedním dechem za 2 dny. Určitě si nenechám ujít další díly.

07.04.2024

Vzpoura Vzpoura Adéla Kubicová

Upřímně - toto bylo strašné!
Nechápu ta vysoká hodnocení. Vidím to na podporu od kamarádek, spolužaček, případně příbuzných autorky.

Příběh jsem zvládla do poloviny knihy - pak jsem to vzdala.
A to jsem ji do té poloviny 3x odložila - ale opravdu to nešlo číst dál.

Bylo to tam hned několik absurdních nesmyslů, které se prostě nemohly stát - ani do fantasy žánru by se nehodily.
A ten popis hlavní hrdinky - je skvělá, chytrá, úžasná a jiná než ostatní - přitom neudělá nic, co by mě utvrdilo v tom, že taková je - jen se to stále opakuje dokola jaká je skvělá ....

Příběh by nemusel být tak špatný, kdyby to nekazily zápletky, které jsou v jednu chvíli tak nesmyslně zamotané, že není šance pochopit o co tam jde.

A ta čeština? Co to jako je? Nesmyslně dlouhá souvětí, u kterých jsem se musela kolikrát vracet, abych vůbec pochopila o co tam šlo.

A od kdy mafián - popisuje cokoliv .... "držící se, dívající se".... nebo .... "zasípal, pokládaje ruce podél těla" ............. to je jak z překladače od googlu.

Chápu, že to bude tím, že je autorka velmi mladá a toto bude jedna z jejích prvotin - ale jak toto může někdo bez korekce vydat nepochopím.

Pevně věřím, že příští autorčin počin bude lepší.
Doporučím, ať si autorka najde lepšího korektora - případně poradce jak formulovat věty, aby byly srozumitelné a kniha byla čitelnější.

Nechci hodnotit jako odpad - dávám 1 hvězdičku za snahu, ikdyž jsem knihu nedočetla.

10.03.2024 1 z 5

Zajatkyně Zajatkyně Sarah Rivens

celé to bylo takové divné
nemastné neslané, nedařilo se mi pořádně začíst
nevím jestli to bylo překladem - už jen pojem "Zajatkyně"
byl hodně divný
nechám na každém, ať si udělá názor, ale mě to tedy vůbec nesedlo
moje představa dark romance je úplně jiná

07.04.2024 1 z 5