Petr70 Petr70 komentáře u knih

Cirkus Cirkus Oldřich Vyhlídal

Skvostná sbírka, možná Vyhlídalova nejlepší. Na obrazech z prostředí cirkusu staví hluboké analogie s lidským životem.

25.03.2024 5 z 5

Čistý, skromný život Čistý, skromný život Viktor Špaček

Výborná práce s jazykem, někdy je to skoro kunderovské. Dobře vykreslené postavy, dějová úspornost plná náznaků, která nechává prostor pro čtenáře. Současně trochu macha, trochu rutina - do velmi podobné šablony se lijí nové a nové osudy: Zklamání a nespokojenost. Ale OK, rutina je průvodním jevem mistrovství. Když něco umíte výborně a výborně vám to funguje, proč to dělat pokaždé jinak, no ne? Čili ano, je to dobré, stojí za to to číst a čtyři hvězdy z pěti si to rozhodně zaslouží.

28.12.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha má 368 stran, ale klidně mohla mít 200 nebo 600, a nezměnilo by se vůbec nic. Klasická modulární kompozice: Kamkoli do textu lze libovolně vložit další epizodu, úvahu, klidně další postavu - a pořád to bude stejná kniha. Přežvykování slov v neměnném rytmu a stylu, postavy bez vývoje, některé (manžel) úplně papundeklové. Za mě dost zklamání.

26.04.2023 2 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Pěkné, pěkné.

09.03.2022 5 z 5

Otevřený prostor Otevřený prostor Igor Malijevský

Výborné, doporučuji. Zvlášť lidem, kteří za sebou nějakou korporátní zkušenost mají :-).

30.06.2021 5 z 5

Magistrála Magistrála Tim Postovit

Včera jsem Tima slyšel z Magistrály číst na jednom večeru poezie. Jsou to skutečně skvělé básně - alespoň ty, které pro autorské čtení vybral.

22.02.2020