petgona petgona komentáře u knih

Joyland Joyland Stephen King

Jedna zo slabsich Kingovych knih. Dlhy, pomaly rozbeh a potom zrazu sme sa vsetko dozvedeli. Napriek tomu, prijemna oddychovka.

02.10.2017 2 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Pratchettove knihy mam velmi rada. Jeho suchy humor mi je velmi blizky a na jeho vtipoch sa uprimne smejem. Postavy su mi snad vsetky sympaticke, kazda ma svoje miesto v pribehu, ci uz ako pozitivnejsi ci negativnejsi charakter.

17.09.2017 5 z 5

Pyramída Pyramída Henning Mankell

Cakala som podstatne viac. Ako prve sa mi nepacilo, ze kniha obsahovala viacero poviedok, o ktorych som do poslednej chvile dufala, ze budu na seba nadvazovat a v zavere, vo velkom finale sa dozvieme vsetky suvislosti. Bohuzial to sa nestalo. Zaroven mi vobec nesadol autorov styl, hoci to mohlo byt aj prekladom. Kazdopadne, miestami som mala pocit, ze citam autorove myslienky bez ladu a skladu - na jednom mieste Wallander uvazuje nad pripadom, v dalsej vete si spomenie na otca a nasledne sa znova vracia k pripadu. Ano, mozno to tak bolo zamyslane, mne to vsak prislo neupratane a malo putave.

05.09.2017 2 z 5

Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Rainer M. Schröder

Bola som velmi milo prekvapena, lebo som necakala, ze to bude az take putave. Ale veru neviem ci si precitam aj dalsie dva diely, pretoze obavam sa, ze mi to pokazi moj dojem. SPOILER :D kniha skoncila happyendom a preto sa obavam, ze co sa v dalsich dieloch pokazi - obvzlast v pripade Sandra - pretoze ved autor tam musi vlozit nejaku putavu zapletku. A co je lepsie, ako pokazenie zivota hlavnej postavy?

24.06.2017 4 z 5

Predané dcéry Habsburgovcov Predané dcéry Habsburgovcov Thea Leitner

Tieto naucne, ale stale dostatocne beletrizovane knizocky mam velmi rada. Citaju sa lahko a su plne zaujimavych, pre mna novych faktov. Dala by som aj viac hviezdiciek, ale ten preklad bol strasny, plny stylistickych chyb, casto som sa musela vratit spat, aby som pochopila vyznam vety. A nie kvoli tomu, ze by bola komplikovana svojim obsahom, ale preto, ze stylisticky mi nedavala zmysel. Okrem zvlastnej stylizacie som natrafila aj nejake preklepy, ale tie mi az natolko neprekazali.

22.05.2017 3 z 5

English is easy, Csaba is dead English is easy, Csaba is dead Peter Doktorov (p)

Nic moc. Nebola som z tohto druhu 'humoru' nadsena ani ked to ficalo. Nie som si ani ista, ci tato kniha mienila byt humornou alebo serioznou. Mne to teda velmi vtipne nepripadalo.

25.04.2017 1 z 5

Tu žijú draky Tu žijú draky James A. Owen

Davam len dve hviezdicky, pretoze nemozem tvrdit, zeby ma tato kniha nejak extra nadchla a vlastne sa mi ani velmi nepacila. Postavy mi prisli nezaujimave a vobec som sa necitila s nimi spata. Samotny dej mi obcas prisiel nesurody, par krat som musela pretocit stranu naspat aby som si overila, ze som skutocne na dobrej strane a nepreskocila som ziadnu stranu. Pritomnost postav z roznorodych mytov a pribehov mi prisla miestami nelogicka a zbytocna.
Napriek tomu, nedovolila by som si tvrdit, ze to bola hrozna a absolutne necitatelna kniha, to nie. Citila som z nej, ze je urcena predovsetkym detom/teenegerom a ja som predsa len vyssieho data. Preto som ani nemala vysoke ocakavania.

21.04.2017 2 z 5

Můj hříšný markýz Můj hříšný markýz Gaelen Foley

No...bolo to dost strasne. Ja si rada precitam aj knihy, kde je ustrednym motivom lubostny vztah, ale pardon, neznasam, ked sa tam autorka snazi silou-mocou snazi dostat aj inu zapletku, ktora bojuje o miesto v popredi s tym, co je v skotocnosti hlavnou dejovou liniou. Aby som to prijala, museli by byt hlavne postavy maximalne ocarujuce a tieto kazdopadne neboli. Max vecne nadurdeny, sebecky a panovacny a Daphne rozmaznana a otravna. Velmi mi to pripominalo Amandu Quick a jej bojovnikov vanzy. Povodne som chcela citat aj pkracovania, ale tento diel ma vobec nepresvedcil.

12.04.2017 odpad!

Thérèse Desqueyrouxová Thérèse Desqueyrouxová François Mauriac

Od tejto malej knizocky som necakala nic ohromujuce a ani som to nedostala. Takze sklamana som nebola. Kniha sa mi popravde velmi nepacila. Uvedomujem si, ze situacia zien skutocne v obdobi, v ktorom sa dej knihy odohrava, ine nebola a obvzlast nie na vidieku. No napriek tomu som nemala ani najmensie zlutovanie s hlavnou hrdinkou. Jej konanie, ci konanie inych postav mi bolo vrcholne nesympaticke.
Jedine co sa mi pacilo, a za to davam jednu hviezdicku, bolo prostredie a to ako ho autor podal.

12.04.2017 1 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Podla mna lepsie ako jednotka.

26.01.2017 4 z 5