Pegas50 Pegas50 komentáře u knih

Dievčatko zo zámku Dievčatko zo zámku Helena Šmahelová

Krásne ilustrácie, milý príbeh, veľmi som túto knižku mala v detstve rada, keď som doma "marodila", často mi prišla do ruky. Nostalgia zostáva...

17.09.2022 4 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Knihu som kúpila na základe jej hodnotenia v Literárnej revue (Slovenský rozhlas), zaujalo ma, že bola prirovnaná k Žítkovským bohyniam. Dosť dlho čakala v poradí, a keď som ju začala čítať, nejak som sa nevedela na ňu naladiť a prvými stránkami som sa doslova horko-ťažko prehrýzavala. Dala som si pauzu a po čase sa k nej vrátila - a ono to zrazu fungovalo! :) Začala ma baviť, vedela som si predstaviť prostredie a veľmi som to prežívala s dievčatami... možno preto, že sama som na vidieku vyrastala a trochu mi to pripomínalo moje detstvo, hoci bez "šeptúch" :) Síce so Žítkovskými bohyňami by som to veľmi neporovnávala, táto kniha je dosť iná, no myslím si, že si svojich priaznivcov vždy nájde. Ja sa k nej ešte určite vrátim... a možno skúsim aj nakuknúť do "Zadných izieb" ;)

07.02.2022 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

O knižku Dalajlamova kočka som poprosila Ježiška ešte vlani na vianoce a prečítala som ju - ako sa hovorí - "na jeden dych". Často som sa pri jej čítaní usmievala, či dokonca nahlas smiala alebo len tak súhlasne prikyvovala hlavou. Tiež som milovníčka kočiek, ako spomína Aneleh, a táto knižka zďaleka nie je len o láske k mačkám. Keď som ju prvýkrát prečítala, tiež som ľutovala, podobne ako eL13, že som si nepoznačila úseky alebo myšlienky, ktoré ma najviac oslovili. V týchto dňoch ju čítam znova a na každej stránke, kde sú tie pre mňa "naj" myšlienky, si urobím záložku. Ako tak pozerám, tých záložiek je tam už hodne, a to som ešte len v polovičke. Veľmi milá, vtipná, ľahko sa čítajúca a hlavne múdra a poučná knižka! Teším sa na pokračovanie, neviem či vydržím čakať do najbližšieho Ježiška. :)

01.02.2015 5 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Anna Gavalda

Gavaldine knihy mám takmer všetky prečítané (s výnimou Billie) a všetky mám rada. Táto zbierka poviedok ma doslova pohltila, čítala som "na jeden dych". Veľmi zaujímavé podnetné a na zamyslenie navádzajúce, krásne spracované témy. Určite sa k nej ešte vrátim - ak sa knižka, práve požičaná kamarátke, ku mne ešte vráti! :)

18.11.2019 5 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Podobne ako väčšina komentárov nižšie = zatiaľ ju nehodnotím hviezdičkami, túto knihu som zatiaľ nebola schopná dočítať, vôbec ma nechytila, takže ostala odložená. Možno jej ešte niekedy dám šancu, ale neviem,... keď je toľko ozaj dobrých kníh, ktoré by človek najradšej čítal donekonečna!

01.02.2015