pecka02 pecka02 komentáře u knih

Musím říct, že mi tahle kniha docela otevřela oči a trochu i změnila pohled nejen na sebe sama, ale i celkově na společnost. Informace v ní jsou podány srozumitelně, čtivě a často je pro lepší představu použito příběhů ze života, což mě osobně baví vždycky nejvíc. Určitě bych doporučila nejen introvertům :)

28.03.2013 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Docela depresivní čtení o tom, jak virus napadl obyvatele malého ostrova. Nikdo přesně neví, s čím mají tu čest, pomoci zvenčí se jim nedostává, ale hlavní hrdinové se přesto snaží nějak se s tím poprat...hlavně tedy Kaelyn, která - jak už to tak bývá v tomto typu knih - na sobě nese pomalu celou tíhu světa. Líbilo se mi, že je kniha psaná formou neodeslaných dopisů, což ji aspoň trochu odlišuje od ostatních a člověk se tak nějak více dokáže vcítit do děje.

22.03.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Líbí se mi zpracování. Několik různých příběhů mezi sebou určitým způsobem propojených a navíc v knize přeházených. Přišlo mi to zajímavé :) Knihu jsem četla velmi brzy po tom, co jsem viděla film, což má na mé hodnocení asi taky trochu vliv. Filmové scény mi samy nabíhaly v paměti a prostoru pro vlastní představivost bylo pomálu. Nicméně i tak se mi kniha líbila. Některé příběhy zaujaly více (deník a dopisy), některé méně (zbytek :), ale v každém lze najít něco, co stojí za zamyšlení. Nalákalo mě to i na další autorovy počiny.

19.12.2012 4 z 5