pecka02

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

S autorkou jsem dosud neměla tu čest, ale po přečtení této knížky jsem si jistá, že si přečtu i její ostatní počiny. Prakticky od první stránky jsem nebyla schopná se od knížky odtrhnout. Byla napsána velmi čtivě. Konec jsem sice vytušila poměrně brzy, ale i tak hodnotím velice kladně. Celé téma bylo zajímavé, dobře uchopené a člověk si i trochu rozšířil obzory.

05.03.2019

RůženkyRůženkyStephen King

Zatím jsem od Kinga četla jen Zelenou míli a u Růženek mě hodně zaujala anotace, tak jsem se těšila. Bohužel mě kniha trochu zklamala. Nemohla jsem se do děje pořádně začíst, nic mě nenutilo v očekávání číst další kapitolu, vše plynulo tak nějak pozvolna, až jsem z toho sama taky málem usnula. Velké množství postav, jejichž psychologie nebyla nijak zvlášť propracovaná, pro mě bylo taky takové menší mínus. Je to takový průměr, ale určitě dám Kingovi ještě šanci.

22.02.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

O Haně se hodně mluvilo a hodně psalo, proto jsem ji tak dlouho odkládala. Bývám k takovým knihám trochu skeptická. Nicméně nakonec jsem podlehla doporučením rodinného příslušníka a musím říct, že je to jedna z nejhezčích knih, které jsem kdy četla, i když téma je tak smutné. Děj je sice lehce předvídatelný, ale to ničemu nevadí. Autorka jej umí podat tak, že máte pocit jako byste byli jeho přímou součástí. Jako byste ty lidi doopravdy znali. Moc příjemně se čte, slova jsou pečlivě vybíraná, věty krásně poskládané, děj ubíhá plynule. Opravdu jsem již dlouho nedržela v ruce něco takového. Mám ráda, když ve vás kniha vzbudí pocity, zanechá vzpomínku...tady se to rozhodně povedlo.

01.01.2019

Sněží, sněží...Sněží, sněží...Lauren Myracle

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě, jinak bych se k tomu asi nedostala. Nejsem cílová skupina, ale příběhy to byly povedené. Věřím, že kdybych byla o pár desítek let mladší, byla bych nadšená.

29.12.2018

Jednou i v pekle vyjde slunceJednou i v pekle vyjde sluncePavel Baričák

I když hlavní hrdina není zrovna ztělesněním člověka, kterého byste si oblíbili, jeho humor mi naprosto sedl. Některé hlášky a přirovnání mě opravdu rozesmály. Bohužel čím víc jsem se blížila konci, tím mě to bavilo méně. Málem jsem ji odložila, ale knižní výzva mě donutila ji dočíst. Knížka má pěkné ilustrace, ale pokulhává překlad. Nejsem si úplně jistá, jestli bych ji někomu doporučila. Není to něco, co by v člověku zanechalo stopu.

26.12.2018

Mé nepálské láskyMé nepálské láskyMichaela Gautam

Kniha se čte poměrně rychle a snadno, ale nejsem z těch, kteří by se od ní nemohli odtrhnout. Nepál jsem sama navštívila. Místa, která jsou v knize zmíněna, jsem znala, a i kvůli tomu jsem si knihu pořídila. Autorčino zapálení pro věc a to, že přes všechny překážky vytrvala, je opravdu obdivuhodné. Sama bych ztrátu fungujícího vztahu a potažmo rodiny tedy neobětovala, i když je teď asi šťastná. Těch náznaků, že směr zřejmě není správný, tam bylo opravdu hodně. A i ublížených lidí na obou stranách bylo dost. Ale přeji štěstí a jsem ráda, že jsem si takový příběh mohla přečíst.

06.11.2018

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím čtenářské výzvy, ale musím říct, že jsem trochu zklamaná. Na můj vkus jsou některé nepodstatné detaily až moc popisovány a rozhovory mezi hlavními hrdiny někdy až zvláštní. Ale možná to patřilo té době. Jsem ráda, že jsem ji nakonec přelouskala, protože jsem se často musela do čtení nutit.

23.08.2018

ArtemisArtemisAndy Weir

Podle komentářů jsem si říkala, že když jsem nečetla Marťana, třeba mě to nezklame. Opak je ale pravdou. Hlavní hrdinka mi byla sama o sobě nesympatická a tím, jak byla geniální a vše ji procházelo, dokonce i docela neuvěřitelná. Technické, fyzikální, případně i chemické vysvětlivky byly dle mého trochu zbytečné a multikulturalismu je všude už tak dost, ne ho rvát ještě do knih.

30.06.2018

Američtí bohovéAmeričtí bohovéNeil Gaiman

Gaimana mám hodně ráda, ale tohle mi nějak nesedlo :( Knížka je to zajímavá, to bezpochyby, ale nemohla jsem se začíst a celkově mě to chytlo až ke konci, sama nevím proč. Nechám si ji ještě v záloze, třeba mi za čas dá více.

24.04.2018

Opravář osudůOpravář osudůRobert Fulghum

Po Fulghumovi jsem sáhla po dlouhé době a bohužel jsem zklamaná. Myšlenka dobrá, ale tak nějak nedotažená, nezajímavá...Připadalo mi to trochu odbyté a stěží jsem dočetla.

25.12.2017

VýhraVýhraPatricia Wood

Ležela mi doma pár let než jsem se k ní konečně dostala a rozhodně nejsem zklamaná. Příběh je to pěkný i smutný zároveň. Takové trochu klišé: hodný kluk, chamtiví příbuzní a parta dobrých přátel. Perry, jeho babička i přátelé jsou moc sympatičtí, s jeho rodinou už je to trochu horší. Dala bych hvězdiček pět, ale ten konec byl na můj vkus až moc přitažený za vlasy a naivní, ale za přečtení to stojí :)

16.10.2017

Úterky s MorriemÚterky s MorriemMitch Albom

Ač se všeobecně jedná o smutné téma, kniha je neuvěřitelně milá a klidná. Při čtení jsem měla pocit, jako bych sama seděla s dědečkem, který se mnou sdílí životní zkušenosti. Jedna z těch, o kterých nemá smysl cokoli vykládat. Lepší bude, když si ji sami přečtete.

06.09.2017

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Detektivky sice moc nečtu, takže nemám ani s čím srovnávat, ale nechala jsem se zlákat doporučeními. Od určitého okamžiku mi bylo jasné, kdo za vším stojí, a tak se u mě moment překvapení bohužel nekonal. Autorka to dle mého názoru kombinovala na některých místech až příliš, aby odvedla čtenářovu pozornost a donutila ho pochybovat téměř o všech postavách, takže pro někoho to snad překvapivé být mohlo. Závěr mi přišel moc přitažený za vlasy a de facto k tomu doteď nevidím důvod. Četlo se to dobře, taková jednohubka na jedno, maximálně dvě odpoledne.

01.09.2017

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehroceníZázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehroceníSarah Knight

Tohle mě zklamalo :( Ono není nic světoborného poradit věčnému hrotiči: "To neřeš". Možná jsem měla přehnaná očekávání nebo knihu nepochopila, nicméně nedala mi nic, co bych ve svém životě využila. Místy jsem měla pocit, že snad mělo jít jen o humornou knížku, ale ani tímhle se mi do vkusu bohužel netrefila.

12.08.2017

Všechny moje láskyVšechny moje láskyNick Hornby

Takový průměr. Četla jsem ji na doporučení kamaráda po tom, co zjistil, že čtu Dlouhou cestu dolů. Je to poměrně čtivý kousek, ale bohužel (nebo možná bohudík) jsem nějak nepochopila myšlenkové pochody hlavního hrdiny, který mi byl svým chováním i přemýšlením krajně nesympatický. Možná je to spíš knížka pro muže, nevím...myslím, že za rok už si ani nevzpomenu, že jsem ji četla.

09.08.2017

Dlouhá cesta dolůDlouhá cesta dolůNick Hornby

Moje první setkání s tímto autorem, ač jsem viděla řadu jeho knih ve filmové verzi. Kniha mě docela bavila, je čtivá, taková jednohubka. Myšlenky v ní obsažené sice nejsou kdovíjakou filozofickou sondou do duše sebevrahů, ale některé jsou i tak zajímavé. Sice je to hodně ve stylu já jsem řekla/udělala tohle a on pak řekl/udělal tohle, ale jako prázdninová oddechovka posloužila dobře. Chystám se i na další Hornbyho díla.

19.07.2017

Spolčení hlupcůSpolčení hlupcůJohn Kennedy Toole

Vážně mě překvapilo množství negativních komentářů. Pro mě to byla fajn satira. Člověk to prostě nesmí brát až tak vážně. Zasmála jsem se a velmi oceňuji překlad. Asi to není pro každého, ale mi se vážně líbila :)

11.07.2017

JLA: Babylonská věžJLA: Babylonská věžMark Waid

Tak i nejmocnější hrdinové světa mají své slabiny! Výborný námět a zpracování. Batman je prostě Batman. Paranoidní a připraven na vše, co by mohlo nastat. Za mě super komiks. Slabší než některé jiné s Batmanem, ale pořád dobrý.

11.07.2017

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyFrancesca Zappia

Anotací mě kniha velmi zaujala a opravdu nebyla špatná, ale něco mi tam prostě chybělo. Postavy jsou sympatické, kniha se dobře čte a v podstatě jsem se od ní neodtrhla a přečetla ji poměrně rychle.

10.06.2017

Superman: Pro zítřek: Kniha druháSuperman: Pro zítřek: Kniha druháBrian Azzarello

Možná kdyby první a druhá část byly spojeny v jeden celek, bylo by to lepší. Oproti první knize, která celá byla víceméně poklidná a svým způsobem měla nějakou hloubku, je tato na můj vkus trochu zmatená a místy nedostatečně vysvětlená. Největším plusem je pro mě asi boj s Wonder Woman.

10.06.2017

Superman: Pro zítřek: Kniha prvníSuperman: Pro zítřek: Kniha prvníBrian Azzarello

Jsem sama překvapená, jak mě Superman začíná bavit. To, že i takovýhle superhrdina, který dokáže pomoci prakticky komukoliv, nedokáže pomoci sobě a vyhledá kněze, pro mě bylo hodně zajímavým prohloubením příběhu. Kresba naprosto dokonalá, samozřejmě.

Seňor Vivo a drogový baronSeňor Vivo a drogový baronLouis De Bernières

Kniha se dobře četla a lze v ní najít vše od vtipu přes lásku až po neuvěřitelnou krutost. Některé násilné pasáže jsou podány s jakousi lehkostí, jiné vylíčeny až příliš detailně, ale přesto se mi to líbilo.

05.06.2017

DeadpoolDeadpoolAdam Glass

Deadpool mě baví. Je to svěží, vtipné, nevšední. Zase něco trochu jiného než klasičtí superhrdinové. Grafika super, té se nic nedá vytknout, ale ta cenzura?!

02.05.2017

Green Arrow: Rok jednaGreen Arrow: Rok jednaAndy Diggle

Green Arrow mě bavil a zhltla jsem ho za chviličku :) Děj měl spád, hodně se mi líbila kresba a kontrastní kolorování. Seriál už delší dobu nesleduji a tak nějak tajně doufám, že komiksová předloha bude lepší.

17.04.2017

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Humorný román a já přesto dojatá k slzám. Skvělé čtení, příjemně ironické. Postavy jsou sympatické, a to včetně Oveho, který se na první pohled tváří jako starý bručoun. Všichni mi budou chybět.

07.03.2017

Chlapec, který rozdával snyChlapec, který rozdával snyLuca Di Fulvio

Knížka je psaná moc pěkným jazykem. Skladba vět, použití slov, moc se mi to líbilo. Příběh zpočátku rychle ubíhal, ale postupem času se začal tak nějak protahovat a dělalo mi trochu problém dočíst do konce. Zajímalo mě ale, jak to nakonec s Christmasem a Ruth dopadne. Bezesporu nejlepší dějová linka byla právě ta Christmasova, ale nejzajímavější postavou pro mě byl kupodivu Sal. Ač není typickým příkladem kladného hrdiny, měl něco do sebe. Za přečtení to myslím stojí, i když nějaké mušky by se našly.

08.02.2017

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Četla jsem na doporučení přátel, ale musím přiznat, že mě kniha příliš nezaujala. Dokud se v textu objevovaly vyšetřovací spisy, četla jsem pořád dál a dál, protože to bylo zajímavé a i docela napínavé. Pak už se mi to začalo táhnout. Dora jako postava mi připadala trochu nevýrazná, nedokázala jsem si k ní najít cestu, tak možná proto jsem dočítala s obtížemi. Mrzí mě nízké hodnocení, protože téma to bylo zajímavé a celkově se jednalo o hodně propracovanou knihu, ale nemůžu jinak.

30.01.2017

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko ModrásekAlenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko ModrásekWalt Disney

Jako malá jsem tu knihu milovala. Měli jsme modrou škodovku a proto jsem nejraději měla příběh o modrém autíčku. Jsem ráda, že mi čtenářská výzva poskytla tu možnost si ji zase vzít do ruky, sama bych to asi neudělala. V knihovně ji ale mám, snad ji mé děti taky budou mít tak rády :)

28.12.2016

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz. V knize se pořád něco děje. Je tu napětí, zvraty, intriky, smrt, ale i přátelství a oddanost. Velkým pozitivem pro mě bylo, že se zde neobjevuje žádný zásadní milostný vztah, nedejbože trojúhelník. Otevřený konec dává příslib pokračování a na to se těším.

28.12.2016

Zázraky: MarvelsZázraky: MarvelsKurt Busiek

Tak tohle mě bavilo. Líbilo se mi, jak jsou příběhy vyprávěny z pohledu jiné osoby. Na jednu stranu obdiv supersíly a superschopností, na druhou trocha strachu, možná závisti obyčejných lidí. Mělo to vše, co to má mít a navíc ta kresba. Za mě super.

18.11.2016