pavolg pavolg komentáře u knih

Súhvezdia od Andromedy po Žirafu Súhvezdia od Andromedy po Žirafu Jana Plauchová

Kniha je po fyzickej stranke (rozmery, hmotnost) pomerne rozsiahla, ale neda sa vsak povedat, ze by bola len umelo nafuknuta (ako ine podobne knihy). Skor naopak – je az prepchata informaciami. Teda mnozstvo viac-menej aktualnych informacii o vsetkych objektoch na oblohe mimo Slnecnej sustavy – hviezdy, hmloviny, hviezdokopy, galaxie. Casto su uvedene aj nejake zaujimavosti, ktorymi je dany objekt vynimocny. Skratka v knihe je vsetko, co by ste chceli vediet o suhvezdiach a objektoch v nich ;) Zaroven tam nie je zbytocne dlhy teoreticky uvod nesuvisiaci uplne s problematikou (ako v inych podobnych knihach).
Urcite odporucam. A ked este zoberiem do uvahu cenu, za ktoru ju SUH predava, tak pomer cena/vykon je jednoducho neuveritelny :D Za rovnaku cenu zvyknu knihkupectva ponukat tenku knihu maleho formatu, kde su kazdemu suhvezdiu venovane 2 strany. A tu je to velka kniha, ktora ma takmer 600 stran plnych textu bez zbytocneho mnozstva obrazkov.
Jedina nevyhoda je to, ze to rozhodne nie je prirucny atlas, ktory budem zo sebou nosit do terenu ;)

Som rad, ze po rokoch trapeni sa knihu konecne podarilo vydat. A myslim, ze si cestu k svojim citatelom rychlo najde...

08.02.2024 5 z 5

Vůně Měsíce Vůně Měsíce Kamil Miketa

Kniha obsahuje viacero chyb a nepresnosti - najma pri obrazkoch. Samotny text je miestami trocha chaoticky a autor skace z temy do temy. Osobne mi dost vadili pomerne caste vyrazy typu "o tom sa docitate v tejto knihe".
Neviem, aky bol zamer autora s touto knihou. Ci to ma byt o misiach Apollo alebo o ceskych firmach v kozmonautickom priemysle... Citatel, ktory vsak uz nema nejaky prehlad o kozmonautike, sa bude v knihe dost stracat a vela toho nepochopi:(

10.09.2021 2 z 5

Sedmeroev Sedmeroev Neal Stephenson

Kniha ma vobec nezaujala. Strasne hruba - musel som sa nutit ju citat a nakoniec som bol rad, ze som sa jej zbavil. V knihe je mnozstvo siahodlhych opisov a faktografickych pasazi. Je pisana skor ako kronika a nie ako beletria. Ked bola trocha akcnejsia pasaz, tak sa jej chcel autor cim-skor "zbavit" a velmi to nerozpisoval. Vacsi spad mala az posledna cast (po tisicrociach). Moj nazor je ze to mala byt nosna cast knihy a to pred tym spomanute ako uvod alebo priebezne v texte.

06.08.2020 2 z 5

Dotyky budúcnosti Dotyky budúcnosti * antologie

Niektore poviedky trocha slabsie, ale celkovo pomerne vysoka kvalita. Paru z nich mozno aj na svetovej urovni...

22.02.2020 4 z 5

Druhá planéta Druhá planéta Jana Plauchová

Jedna z najlepsich knih, co som v poslednej dobe cital. Velmi napinave citanie. Bez logickych blbosti, ktore sa v sci-fi literature casto vyskutuju.
Zaver ponuka niektore desive myslienky ako moze ludstvo skoncit...

06.08.2019 5 z 5