pavlikberan pavlikberan komentáře u knih

Muž,který stvořil Hitlera - zrození vůdce Muž,který stvořil Hitlera - zrození vůdce David Lewis

Opakované omílání stejných informací, čekal jsem něco víc.

22.09.2020 4 z 5

Ztracený život Evy Braunové Ztracený život Evy Braunové Angela Lambert

Souhlas, vzpomínky Braunové na rodinu odvádí pozornost od podstatného.

22.09.2020 4 z 5

Drama '38 : opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938 Drama '38 : opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938 Libor Stejskal

Jestli chtějí ve školách učit českou historii důkladně, pak by měli tuhle knížku zařadit do povinné četby. Krásně zpracovaná minulost českého předválečného období.

13.09.2020

„Zmizení“ torpédoborce Eldridge aneb Elektromagnetické pole a vojenství II.část „Zmizení“ torpédoborce Eldridge aneb Elektromagnetické pole a vojenství II.část Zdeněk Hák

Zdeněk Hák je pečlivým spisovatelem, který srozumitelně vysvětlí i složité zařízení, to se mi na něm líbí nejvíce.

13.09.2020 5 z 5

Kuriózní zbrojní projekty Třetí říše Kuriózní zbrojní projekty Třetí říše Zdeněk Hák

Nepřestane mě překvapovat, jak nacisté horlivě chtěli všechny zničit. Jejich arzenál a výroba byla skoro nezastavitelná. Krásně popsána funkčnost různých zařízení.

Podkrušnohorská linie Podkrušnohorská linie Zdeněk Hák

Pěkná, čtiva, ale také překvapující kniha popisující do detailů obranná opevnění. Nečekané zjištění, že jsme na tom byli vojensky tak dobře.

Zázračné zbraně V1 V2 V3 Zázračné zbraně V1 V2 V3 Zdeněk Hák

Byla to první kniha, kterou jsem před lety četl a stala se hlavním materiálem pro mnoho dalších knih. Tahle kniha byla mezi prvními.

Hitlerovo Vlčí doupě Hitlerovo Vlčí doupě Zdeněk Hák

Poučná výprava za Hitlerovým tažením.

13.09.2020 4 z 5

Luftwaffe - Propagandistické pohlednice Luftwaffe - Propagandistické pohlednice James Wilson

Knížku jsem projel již dvakrát a pokaždé to bylo zajímavé, těch fotografií je opravdu požehnaně.

13.09.2020

Evropská integrace bez iluzí Evropská integrace bez iluzí Václav Klaus

Nečetlo se to příjemně, protože čtenář má stále v mysli Klausovo úlisný oportunismus. Věděl kdy a co kritizovat, to neznamená, že byl morálně tak vysoko, že by mohl dnes říci "já to říkal" a nenesl za nic zodpovědnost. Kniha mi přišla jako silně neobjektivní diplomacie. Existují země v Evropě, kde by si takový politik už neměl škrtnout ani mimo politiku.

13.09.2020 3 z 5

Cesta k soudobému Iráku Cesta k soudobému Iráku Petr Přebinda

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale po propojení souvislostí se začala kniha v první polovině proměňovat v zážitek.

13.09.2020 4 z 5

Myslivecké příběhy s vůní lesa a lovu Myslivecké příběhy s vůní lesa a lovu Ota Bouzek

Každý kdo chodí do přírody přinese kniha zajímavé zkušenosti.

Život alchymistův Život alchymistův Václav Kaplický

Umělecké dílo, které obsahuje žal i radost.

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Souhlasím s Katkou viz níže komentář. Zajímam se o tohle téma několik let a dozvěděl se i dost nového. Autora musím chválit

Nacisté a české poklady Nacisté a české poklady Emil Hruška

Líbilo

11.02.2019 4 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Beneš neměl na rukou přímou krev sudetských civilistů, ale zasloužil se o to, aby je český národ zlinčoval. Knížka je odraz skutečnosti Benešovo zrádné a zbabělé povahy. Jen psychopati vydají tak velké úsilí ke kritice jako níže rozepsaný blud ubohého kritika KejmlP, který postráda rozum, ten pán tu knihu četl od začátku s kyselou okurkou v puse.

Šedý věštec Šedý věštec C. L. Werner

Přidám se k pozitivním hodnocením

Hitlerovy děti Hitlerovy děti Gerald Posner

Detaily rozváděné jen částěčně. Jinak to beru jedním dechem

11.02.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

super, super, super