Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Nebožtík Tussie Nebožtík Tussie Jesse Hilton Stuart

Bezvadně napsaná kniha,kterou jsem několikrát četl.Příběh rodiny,která dostala peníze za padlého příslušníka jejich rodu Kima ve válce.Protože to s penězi neumí začnou rozhazovat a nalepí se na ně okamžitě další příslušníci rozsáhlé rodiny,kteří se přiživují.Tak to jde dál a dál,až jednoho dne peníze dojdou a příbuzní je opustí.Ten den se ale doma objeví Kim a všichni zjistí,že pohřbili někoho jiného.Úřady po nich chtějí peníze zpět.Ale kde nic není,ani čert nesebere.

11.01.2019 5 z 5

Srdce bijí zvonem domova Srdce bijí zvonem domova Bohumír Janoušek

Celkem průměrná kniha.Hlavně závěrečné pasáže mi připadaly naprosto idealistické a nepravdivé.O některých událostech si dovoluji klidně i pochybovat,že by to mohlo být vůbec pravda

06.12.2018 3 z 5

Past rozumu Past rozumu Dušan Papoušek

Z dnešního pohledu je to akorát průměr.Z pohledu tehdejší doby by to bylo asi hodnocené o něco líp.Ale tenhle zmatený příběh,přeskakování od jednoho k druhému.Moc se mi to nelíbilo,prostě průměr.

07.10.2018 3 z 5

Případ "E" Případ "E" Vladimír Fiala

Příběh československého pilota,který za války bojoval v Anglii,oženil se s angličankou a žil v Anglii.Vypracoval se na generálního ředitele koncernu.V době krize nabídl linku na výrobu automobilů i do Československa.Anglická tajná služba mu zakázala linku prodat a když přesto jednal o prodeji dále byl zavražděn.Českoslovenští kriminalisté případ rozluštili a a dokázali angličanům,že šlo o vraždu z jejich podnětu.
Kniha je napínavá a děj má dobrý spád,takže se člověk nenudí.Doporučuji k přečtení všem,kteří se nedívají na věc politicky,ale jako na krimi.

20.09.2018 5 z 5

Muž,který dvakrát zemřel Muž,který dvakrát zemřel Ivan Milan Jedlička

Moc dobře udělaná kniha plná případů,které se skutečně staly.Některé z nich sloužily také jako podklad pro seriál Malý Pitaval z velkého města.Zajímavé je i to,že kniha je doplněna fotografiemi z jednotlivých případů,případně i z rekonstrukcí prováděných po zadržení pachatele.

08.09.2018 5 z 5

Oděské předmostí Oděské předmostí Grigorij Ivanovič Peněžko

Nevím,ale myslím si,že tahle kniha není špatná.Hlavně pasáže o opravách tanků a obětavosti lidí.V Oděse jsem byl v místním muzeu a podle toho co jsem viděl je i kniha pravdivá.

29.08.2018

Spravedlnost pro kata Spravedlnost pro kata Milan Gruber

Velmi dobře napsáno.Jednotlivé příběhy začínající K.H.Frankem a končící Klausem Barbiem dokumentárně ukazují,jak složité bylo vůbec vypátrání a předání soudu a dále jak složité bylo dokazování a to ještě někdy do případu zasahovaly tajné služby Anglie a Ameriky,které z různých důvodů neměly zájem na odsouzení.

29.08.2018 4 z 5

Na příkaz gestapa Na příkaz gestapa Mečislav Borák

Kniha mě moc nezaujala asi proto,že to bylo z oblasti Těšínska a nic mi to neříkalo.Navíc to bylo pořád stejné.Každá násilnost byla komentována naprosto stejně a naprosto jako bez závěru.Bohužel,protože téma by asi bylo zajímavé.

18.08.2018 3 z 5

Kupředu levá, zpátky ni krok! Kupředu levá, zpátky ni krok! Robert Rohál

Tahle kniha mne zklamala.Očekával jsem nějaká neznámá fakta nebo neznámé skutečnosti.Nic,velké nic.Nad tímhle vedou i Rozkvetlé konvalinky,protože tam je to i lepší obalené a podané.Podle mne herci chtějí hrát za každého režimu a tak se podivuji tomu,že někdo řeší to jestli hráli nebo nehráli v komunistických agitkách.Málokdo byl tak odvážný,že si sám podřezal větev a přišel o práci.Horší je podle mě to,že ti,které jsme vídali na obrazovkách denně,dnes dělají,že hráli z donucení a pod hrozbami a bránili se rolím,ale copak to šlo odmítnout?Daleko víc si vážím herce Jana Šťastného,který např.v Majoru Zemanovi nikde nehrál,ale ne proto,že odmítl.Nikdo mu to totiž nenabídl a on dost těžce přemítal nad tím,že se u nás natočilo v tomto případě 30 celovečerních filmů a on v nich nehrál.A to by mohl dělat dnes,jaký byl odbojář,ale nedělá.Naopak jsem ho slyšel,že tohle uvedl veřejně v televizi (už nevím v jakém pořadu).

15.08.2018 1 z 5

První generace města První generace města Ludmila Klukanová

Tenhle styl knihy mi naprosto nesedl.Nechci nad tím polemizovat,ale byl jsem zklamaný a s velkými obtížemi jsem to dočetl.

14.08.2018 2 z 5

Jediná stopa Jediná stopa Vladislav Štěpánek

Kriminální případy,které se udály většinou v letech 1967 - 1968.Je zajímavé sledovat práci našich kriminalistů bez počítačů,DNA a pod.Nevím,jak by v téhle době obstáli dnešní kriminalisté.I když si také myslím,že ten kdo tuhle práci dělá rád by se asi přizpůsobil a byl stejně úspěšný,jako byli ti dřívější.

12.08.2018 4 z 5

Druhá světová válka Druhá světová válka * antologie

Historie druhé světové války je napsána celkem podrobně a objektivně.Je vidět,že autoři,kteří se na knize podíleli prostudovali mnoho dokumentů.Celkem objektivně napsaná kniha se zabývá i frontou na Západě a pokračování války v Ásii.

11.08.2018 4 z 5

Dívka na koštěti Dívka na koštěti Miloš Macourek

Co je lepší film nebo kniha?Pokud to porovnávám,tak asi film,ale jenom o malinký kousíček.Ale byl to výborný nápad tohle téma a myslím,že i pro malé děti je to velmi dobře napsáno.

10.08.2018 5 z 5

Arundel Arundel Kenneth Roberts

Plácal jsem se v tom jako moucha v pavučině.Začátek docela šel,ale pak čím dál tím víc nic moc a výprava na Quebec,to bylo vůbec nejhorší.

12.06.2018

Milencův ortel Milencův ortel Kristýna Pivodová

Dobře vybrané případy z práce našich kriminalistů.Mně se osobně nejvíc líbil příběh Tři knoflíky o vraždě 79 leté důchodkyně na venkově,kterou spáchal její bývalý tchán proto,aby dědil její domek.

02.06.2018 4 z 5

Zemři a vyhraješ a další kriminální příběhy Zemři a vyhraješ a další kriminální příběhy * antologie

Celkem sedmnáct příběhů od různých autorů napsaných podle skutečných případů.Mně osobně se nejvíc líbí případy od Jiřího Margoliuse ze soukromé detektivní kanceláře OSTROVID.

01.06.2018 4 z 5

Hledá se zrádce X Hledá se zrádce X Ivan Milan Jedlička

Tohle byla zatím nejlepší kniha,kterou jsem o agentu A 54 četl.Kniha je také doplněna o poslední dny agenta v Terezíně na konci války,zajímavostí je i to,že jeden z popravčí čety byl esesák Rojko.Rovněž je tady i souhrnná zpráva o činnosti skupiny Mašín,Balabán,Morávek a také různé výpovědi konfidentů.Kniha je doplněna řadou fotografií a dalších dokumentů.

01.06.2018 5 z 5

Vražda v Honolulu Vražda v Honolulu Earl Derr Biggers

Autora moc nemusím,ale myslím,že tahle kniha se mu docela povedla.Bylo to napínavé a celkem i děj nabral brzy obrátky.Takže jsem si v klidu početl.

09.12.2017 4 z 5

Krypta : Zápisky odpísaného človeka Krypta : Zápisky odpísaného človeka Ján Tužinský

Velmi dobře napsáno.Kniha místy připomíná Foglarova Stínadla svým tajemnem a také napětím.

25.06.2017 4 z 5

Čtyřicátý pátý Čtyřicátý pátý Ivan Stěpanovič Koněv

Paměti,které jsem přečetl jedním dechem.Maršál Koněv,jeden z významných velitelů,který byl i u nás velice populární,popisuje válku tak jak jí viděl on sám.Předmluvu k této knize napsal generál Ludvík Svoboda

21.04.2015 5 z 5