Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Smrt z rukávu Smrt z rukávu Erle Stanley Gardner

Zatím nejhorší věc,co jsem od Gardnera četl.Možná to dělal ten překlad,ale byla to celkem nuda.Zmatené závěry,které se vzápětí opět změnily a komplikované vyřešení vraždy,že jsem si ho ani nevšiml a musel jsem se vracet v knize zpět.

27.05.2018 2 z 5

Perry Mason a paličatá slečna Perry Mason a paličatá slečna Erle Stanley Gardner

Perry Mason jako vždy na poslední chvíli vytasil rozluštění zapeklitého případu a dokázal nevinu dědičky velkého bohatství,která byla obviněna z vraždy.Zajímavé je,že tento případ úplně změnil její povahu.

20.05.2018 5 z 5

Vrah na útěku Vrah na útěku Jiří Soukup

Příběhy z práce našich kriminalistů.Je nutné si uvědomit,že se práce kriminalistů v tehdejší době musela obejít bez dnešních vymožeností ( DNA apod.),které pomáhají kriminalistům objasňovat případy.Tehdejší práce závisela hodně i na úsudku a logickém myšlení vyšetřovatelů.

15.05.2018 4 z 5

Babiččina spižírna nad zlato Babiččina spižírna nad zlato Renato Magát

Přistupoval jsem ke knize dost nedůvěřivě,protože tyhle různé recepty mně moc nezajímají.Mám totiž (jako většinou každý) svůj systém zavařování ovoce,uskladnění zeleniny atd.Ale tady jsem objevil nějaké nové věci a tak jsme se s manželkou rozhodli,že je vyzkoušíme a uvidíme.

14.05.2018 5 z 5

Lásky z vděčnosti a jiné příběhy Lásky z vděčnosti a jiné příběhy Ota Dub

Dal jsem se do téhle knihy znovu po dlouhé době a byl jsem překvapený,jak do bylo dobré.Všechny povídky mi samozřejmě neseděly,ale většina ano.Zvlášť poslední povídka Vrátili se dva,ale ... byla výborně zpracovaná a napínavá.

05.05.2018 4 z 5

Stínovaná hranice Stínovaná hranice Tomáš Formánek

Kniha popisuje příběhy pilotů a pracovníků letecké služby naší armády.Jejich bojovou přípravu a cvičení.A samozřejmě také soukromý život.Samozřejmě,že je tam i ideologie,ale to tak bylo.Pokud si to odmyslíme máme před sebou zajímavou a napínavou knihu,která v závěru popisuje,jak byl zadržený narušitel z druhé strany donucen k přistání a jak musel být celý obranný systém sladěný a záleželo zde na každém jednotlivci,aby splnil své povinnosti.

10.03.2018 4 z 5

Neznámý z baru Kalypsó Neznámý z baru Kalypsó Dominik Damian (p)

Celkem dobře napsáno i s ohledem na rok vydání,ale zase mě to nenadchlo tak,že bych to musel číst ještě jednou

16.02.2018 4 z 5

Akvaristika Akvaristika Karel Polák

Kniha,která je dobrým návodem pro začínající akvaristy.Dozvědí se zde spoustu nových věcí jak o akváriu,tak i o rybičkách.Já sice akvarista nejsem,ale jako mnohý jsem tím obdobím také prošel hlavně v době,když byly děti malé.Proto jsem i tuhle knihu přečetl několikrát.Dnes jsou samozřejmě už jiné návody,chemikálie atd.,ale přesto si myslím,že kniha má co říci i v dnešní době.

25.01.2018 4 z 5

Sokolovo: Ve stínu propagandy Sokolovo: Ve stínu propagandy Jiří Klůc

Kniha napsaná na základě dokumentů,které autor objevil.Jinak je to převážně statistika a moc nového jsem se nedozvěděl.

09.01.2018 3 z 5

Morový rok 1938 - 2.díl - Karlovarsko Morový rok 1938 - 2.díl - Karlovarsko Vladimír Bružeňák

Výborné pokračování knihy z oblasti Karlových Varů.Opětné vylíčení osudů četníků,vojáků a českých obyvatel Sudet včetně jejich poválečných osudů.

02.01.2018 5 z 5

Moskva Stalingrad Berlín Praha Moskva Stalingrad Berlín Praha Dmitrij Danilovič Leljušenko

Velmi dobře napsaná kniha vzpomínek sovětského generála.Dozvíme se dost o přímém řízení tankové armády a také o hrdinství a obětavosti i těch obyčejných vojáků,kteří neváhali nasazovat i své životy pro vítězství SSSR v této válce.

01.01.2018 5 z 5

Věra Galatíková - Obrazy ženského údělu Věra Galatíková - Obrazy ženského údělu Zuzana Sílová

Příběh herečky se sametovým hlasem.Kniha je více zaměřená na divadelní tvorbu,filmografie je tam pouze okrajově.

22.10.2017 4 z 5

Ukradené tváře Ukradené tváře Wladyslaw Huzik

Dobře udělaná krimi,napínavá i rozuzlení bylo do poslední chvíle tajností.Chvílemi jsem se v průběhu vyšetřování sice ztrácel,ale pak to dostalo grády a jelo to až do konce.

22.10.2017 4 z 5

Na jihozápadním směru 2 Na jihozápadním směru 2 Kiril Semjonovič Moskalenko

Rovněž zajímavé vzpomínání a vyprávění o pokračování válečných operací a konečně i o samotném konci války.

08.10.2017 5 z 5

Na jihozápadním směru 1 Na jihozápadním směru 1 Kiril Semjonovič Moskalenko

Velmi dobře napsané vzpomínky.Dovídáme se také podrobnosti při plánování operací na úrovni armády.

08.10.2017 5 z 5

Nezdárný syn Nezdárný syn Robert Barnard

(SPOILER) Ze začátku to byla nudná záležitost,ale po vraždě sira Olivera Farleigh-Stubbse příběh nabral slušné obrátky a rozuzlení bylo naprosto nečekané a logické.Stačilo se jen dozvědět,že Gerald Simmington byl Fairleighův nemanželský syn a bylo to jasné.Jinak to byla dobrá detektivka.

12.09.2017 5 z 5

Královské vraždění Královské vraždění S. S. Van Dine

Kniha se mi docela líbila,matematické teorie a řešení případu detektivem,který má logické myšlení stejně jako matematici na univerzitě.Hlavně konečné finále (protože jsem si do poslední chvíle myslel,že vrahem je někdo jiný) bylo strhující a dobře vymyšlené.Budu se muset pustit ještě do dalších knih Van Dina,abych si ověřil.že tahle nebyla jediná dobře napsaná.

17.08.2017 5 z 5

Vražda podle módy Vražda podle módy Patricia Moyes

Tahle kniha mi zpočátku připadala nijak,ale postupně napětí gradovalo až do rozuzlení.I když o světě módy nic nevím,bylo to napsáno tak,že se to dalo dobře pochopit.Konečné vyřešení bylo celkem logicky zdůvodněné.

06.08.2017 4 z 5

Jmenoval se Vlasov Jmenoval se Vlasov Jean-Christophe Buisson

Samozřejmě,že se generál Vlasov zrady dopustil,to je jednoznačné.Jestliže žiji v nějakém státě a ten stát je ve válce s někým a já přejdu k nepříteli,je to zrada,ať jsou pohnutky jakékoliv a nedivím se že dopadl jak dopadl.Jak se u nás hodnotil např.generál Gajda a další - jako zrádci národa.Tak se nedá přece polemizovat,že on nesouhlasil a chtěl tohle nebo tamto.Prostě zradil a navíc proti svému státu bojoval v řadách fašistů,tak co to asi je.

16.07.2017 4 z 5

Kruté vášně římských císařů Kruté vášně římských císařů Vladimír Liška

Dobře napsaná kniha.Probírá jednotlivé císaře Říma krok za krokem.Čekal jsem trochu podrobnější rozbor některých,ale asi ty doklady po tolika letech nejdou vyhledat a možná i ty,které jsou k dispozici nejsou také moc objektivní,záleží na tom,kdo je psal.

14.07.2017 4 z 5