pajushka pajushka komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Můj názor asi nebude úplně populární
Hvězdičky davam zejmena za obálku a za sarkastický humor Tairna, u nějž jsem se smála doslova přes celou místnost, a to se mi i knihy už dlouho nestalo - pousmání se? To ano, ale výslovný smích nahlas? To už je jiná.
Samotná romantická linka a celkový děj v knize už trochu pokulhává. Dle masivních ohlasů ze všech stran, jsem očekávala značně propracovanější a zejména šokující příběh.
Nerada to říkám, ale po prvních 50 stranách jsem dokázala odhadnout, jak cca kniha skončí a zejména mě až šokovalo, jak snadno jsem odhadnuta, jaká postava se vynoří na konci knihy...
Takže místo abych knihu dočetla s otevřenou pusou, WOW efektem a následující dny hluboce přemýšlela, co se tak asi bude dít a hystericky hledala, kdy u nás má vyjít druhý díl, tak jsem knihu dočetla, pousmála se a ihned můžu jít na další knihu.
Za mě opravdu přemrštěná reklama a hype všude po internetu na celkem průměrnou knihu.

03.04.2024 3 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Jsem toho názoru, že když už někdo chce naprosto nepokrytě kopírovat Papírovou princeznu, tak by to měl alespoň udělat pořádně. Už dlouho se mi nestalo, že bych měla k nějaké knížce takovou nechuť, že jsem ji v půlce prostě přestala číst. Většinou mě na ději zaujme alespoň něco, třeba jsou mi sympatické postavy nebo mě fakt zajímá jak to celé dopadne, ale tady nic... Opravdu nechápu, že v dnešní době, kdy je plno skvělých autorek, vydají tohle.

10.04.2020 odpad!

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Z této knihy mám pocit, že je to vlastně jakási kopie na úspěšnou After, odkud přebrali postavu problematického potetovaného kluka s divokou sexuální historii a slušnou nezkušenou holku s přísným rodičem. Celou knihu trochu obohatili zápletkou s přepadením, kterého byli hlavní hrdinové svědky, což se vlastně ve výsledku ukázalo, jako naprosto zbytečná dějová linka, která se dala krásně využít k nějakému nepředvídatelnému zvratu a autorka tuto zápletku nechala naprosto nevyužitou.
Styl psaní mi vůbec nevyhovoval. Tím, že je kniha psána z pohledu obou hlavních postav, se člověk občas zasekne, jestli už náhodou tu kapitolu nečetl, protože je to vlastně to stejné.
Také jsem se dost zarážela na tím, proč autorka z hodné holky dělala v některých částech povrchní mrchu a jindy zase z drsnýho kluka jako Madox dělala ubrečený štěně, co celý dny brečel do polštáře. Nějak to k těm postavám prostě nešlo.

30.08.2020 2 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Série Nebe je jedna z malá knižních sérií, které jsem četla několikrát a nikdy se mi neomrzí. Velice jsem ocenila, že se konečně nějaká autorka vyhnula milostnému trojúhelníku, který je v dnešní době už skoro ve všech knížkách.
Zároveň se Árie a Perry staly mým nejoblíbenějším knižním párem.

30.08.2020 5 z 5