ondrej0551 ondrej0551 komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Zlatej fond pisemnictvi, kanonicky dilo..obraz cloveka, pro ktereho je osvobozeni zacatek noveho stradani, je neuveritelne silnej...prohrali vsichni, nejen King, vynikajici zalezitost, pet z peti, full house jak vysitej, prisel jsrm o iluze

09.10.2015 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Pomerne zajimava kniha, zjistil jsem, ze se nevyplaci nedavat pozor a cist jen tak bezdecne, ztratil jsem pak trochu prehled..pro knihu hovori jasne skutecnost, ze ma nekolik rovin - exkurz do historie, praktiky StB, pribeh obycejneho policisty...Dan si hraje se ctenarem, nekdy pusobi moc jednoznacne, nekdy prichazi v naznacich, ve prospech teto knihy mluvi i jazyk a mluva osob, ktera je blizka dnesnimu ctenari...Nesbo to neni, ale to dneska neni skoro nikdo, tri a pul hvezdy z peti v klidu, pulka pro strycka prihodu a petku ma jen Clavell, Orwell a par vyvolenych

09.10.2015

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Jen bych teda doplnil, především pro ty, co knihu komentovali negativně. To přece není kniha o příběhu, to je kniha, která nabízí velké množství interpretací, náhledů apod. Typickým znakem postmoderny je prolínání času, netradiční postavy, šokování publika a další, myslím, že tyto všechny atributy kniha splnila k tomu, aby se dílo dalo považovat za velmi zdařilé. Pokud jste očekávali dílo v duchu Vlasty Javořické či Lenky Lanczové, tak jistě bude zklamáni, ale tato kniha přece neobdivuje vztah dítěte a pedofilního devianta, nebo pokud popisuje, tak proto, aby byl předveden širší svět, ten nepoznaný, skrytý, ten, který si možná nechceme vůbec přiznat, ale všechny tyhle roviny života jsou kolem nás. Za mě kniha výborná, nic jsem od ní neočekával, prostě jsem jí četl a přemýšlel u ní. Možná jste přestali číst proto, že jste se v některých momentech uviděli v těch osobách, které prostitutka popisovala, ale to bych jen nerad byl takhle útočný :)

07.10.2014