Obscurus Obscurus komentáře u knih

Ďaleká cesta za domovom Ďaleká cesta za domovom Richard Adams

Knihu som objavil pár rokov dozadu, keď som pracoval v kníhkupectve. Moc som jej ale vtedy nevenoval pozornosť a to bola obrovská chyba. Tentokrát som sa k nej dostal skrz hudobný projekt Fall Of Efrafa, ktorý v 3 albumoch interpretuje práve tento príbeh a bolo to pre mňa skvelé pozadie k čítaniu.
Samotná kniha je neskutočne strhujúca. Tým ako je písaná veľmi jednoducho, je možné sa do príbehu hlboko ponoriť a hltať kapitolu za kapitolou dlhé hodiny. Aj keď je to kniha zaradená do detskej literatúry, príbeh, osudy, pocity hrdinov sú veľmi dospelé a hlboké. Pri čítaní som sa dostával aj do momemtov strasti, bezradnosti a smútku, čo práve podtrhávala hudba spomínaná vyššie. Je to presne ten typ príbehu, ktorý vás pohltí a nepustí až kým sa nedostanete na koniec, ktorý som ale nechcel aby prišiel.
Toto si počas svojho života prečítam Ešte niekoľko krát. Odporúčam každému

24.05.2023 5 z 5

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

So ženami je to ťažké, ale bez nich ešte ťažšie... Toto mi znelo hlavou počas celého čítania. Lstivosť, hnus a opantanie som si vedel živo predstaviť a neskutočne ma to vnútri dralo a poháňalo čítať na jeden nádych až do konca, lebo som vedel, že kým nedôjde k slastnému záveru, kde sa to uzavrie, nebudem mať pokoj na duši.
Tento diel som si užil ešte o kúsok viac než ten prvý. A keď tomu sekunduje sychravé počasie za oknom a Noir dark jazz playlist, je to neskutočne hutná drsná jazda.

01.09.2023 5 z 5

Diamantová sútra Diamantová sútra neznámý - neuveden

Skvelá práca, ktorá zahŕňa veľmi dobre napísaný súhrn informácií o buddhizme potrebný k pochopeniu sútry. Samotný preklad sútry je výborný a práca obsahuje tiež detailný komentár. Prial by som si u nás o dosť viac takýchto kvalitných prác!

16.02.2021 5 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Perfektne spracovaná téma superhrdinov radiaca sa skôr k mainstreamu. No v Lemirovom podaní sa ale ide viac do hĺbky jednotlivých postáv. Preto by mohol komiks zaujať aj čitateľa, ktorý nie je moc fanúšikom superhrdinských komiksov. Zážitok dopĺňa skvelá originálna kresba a zasadenie do nového sveta, ktorý si Lemire vytvoril.
Neviem sa dočkať ďalších dielov.

23.10.2020 5 z 5