Norea Norea komentáře u knih

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Je to moja prvá séria kníh o vílach, ktoré som si rada kúpila. Došla som k nim len náhodou a zariskovala som kúpou prvého dielu. Kniha sa mi páči z toho dôvodu, že vidíte svet víl očami autorky, ktorá ho vidí tak jasne a milo v plných farbách a vôní. Máte tu hlavnu hrdinku a jej zvlástnošť a tajomstvo. Spoznávate jej nové prostredie, novú lásku a svet skrytý v lese. Číta sa to dobre a držíte dobrej strane, len čo mi tak vadí a nie len tu, je to, že hl. hrdinka si počas celej série nevie vybrať toho pravého.

31.03.2015 3 z 5

Prípad Joshua - Neviditeľné mesto Prípad Joshua - Neviditeľné mesto Maria Guadeloupe Harris

Knihu som zo začiatku nemusela, nevedela som jej dojsť na chuť, ale nakoniec som ju prečítala ba dva krát pretože ako v komentári podo mnou, som zistila o ďalších pokračovaniach. Bolo to fajn, mať aj druhý a tretí, ale keď aj trojka končila otovrene a moje zistenie, že posledné dva diely sú v agličtine, vošli do mňa všetci čerti. Myšlienku a celkovo dej si pamätám a doteraz sa hnevám, ale už to mám...niekde, je to v pasé. Neriešim a keby náhodou by sa niekomu uráčilo to preložiť budem veľmi rada :)

30.03.2015 3 z 5

Dary Dary Ursula K. Le Guin

Túto knihu som čítala po Lavinii a zamak som cítila rozdiel v oboch dielkach. Celkovo si chválim autorkyn štýl pretože mám pocit akoby som knihu nečítala, ale počula som svoju babku hovoriť o starých časoch :) Štýl je jemný, trošku zdĺhavý pretože všetko treba po drobných detailoch opísať, ale dostávate sa postupne k myšlienke celého sveta, čo vznikol v snoch a v hlave tejto autorke. Čo ma príjemne prekvapilo na celej sérii bolo to, že každá kniha má iných hl. hrdinov a cesty, ktorými sa motá po svete.Vďaka tomu má čitateľ možnosť preskúmať oveľa viac ako v sériach, kde jeden hrdina živý čitateľa skoro vždy rovnakými otázkami a veľmi podobnými predstavami o celom konci.

30.03.2015 3 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Narovinu sa priznávam, že kniha ma upútala obalom (koho by neoslnila tajomná dievčina a drak?) a potom obsahom. Knihu som čítala vždy pred odchodom do práce, väčšinou po kapitole, občas dvoch, čo mi vyhovovalo neboli vždy dlhé. Uznávam jeden faktor, ktorý som si uvedomila ž pri čítaní komentárov a tam bolo písané, že toto dielko, nie je úplné Fantasy, ale politický thriler. Ono ak sa zameriam na každé ráno čo som strávila nad touto knižkou, mávala som dosť podobný pocit akoby som bola u babky, kde slovo televízia a wifi či internet a nebodaj názov nejakej konzoly nebolo dosť archaické a tak sa žilo len pri zvuku starého rádia. No mala som tam polodračicu, nejakú tú zápletku, jemnú romantiku, takže moja duša bola prebúdzaná milou Fantasy knihou, ale tiež mám pocit, že v mojich rukách som držala lepšie fantasy o dračích tématách nemôžem zatiaľ nič tvrdiť pretože to bola moja prvá kniha o drakoch a myslím, že knihu o drakoch nemôžem brať do úvahy HP :D

29.03.2015 3 z 5

Vražda musí počkať / Vôľa kmeňa / Prekliaty dom Vražda musí počkať / Vôľa kmeňa / Prekliaty dom Arthur William Upfield

Až sa hanbím, že toto bola moja detektívka so zelenej knižnice. Nie pre jej žáner a myšlienku, či hlavného hrdinu, ale preto, že som ju čítala len minulý rok. Poviedky sú zaujímavé, cítim v nej exotiku, napätie a namyslenosť hlavného hrdinu. :D kto vie prečo mi tak pripomína slávneho Poirota?

29.03.2015 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Odkedy som sa rozčítala, tak nemám problém s hrubšímy a hrubými knihami. No je len rozdiel, keď ste sa na knihu tešili a pri čítaní ste počítali strany do samého konca. Nehovorím, že kniha ma nezaujala, že by mi nič nedala, ale napriek fascinujúcej myšlienke a celkom logického riešenia si môžem povedať, že som čítala lepšie knihy.

...ale som rada, že som si ju mohla prečítať, len škoda, že som sa segru nechala tak až magicky navnadiť.

29.03.2015 2 z 5

Tanec jako sen Tanec jako sen Michael Jackson

Túto knihu som strašne chcela pretože od mala som MIcheala Jaksna milovala. Túto knihu som dostala ako darček a vždy ma teší ju otvoriť a pokochať sa fotkami a básňami či úvahami, ktoré vyšli priamo z tejto duše. Konečne som sa cítila ako tak v blízkosti tohto kráľa.

23.03.2015 5 z 5

Predurčenie Predurčenie Marja Holecyová

Túto knihu mi ospevovala sestra aká je vynikajúca. Popravde, páčia sa mi obaly kníh a pred tým než som ju začala čítať ma najviac oslovilo to, že autorka je mladá slovenka, ktorá krásnym spôsobom vydala to čo vymýšľala pár rokov. Knihy sú fantasy, s pestrými zápletkami a málokedy smutným koncom hlavnej hrdinky. Som rada, že som to prečítala a nechala sa viesť našou slovenkou po krajine krásnej fantázie.

22.03.2015 5 z 5