NiNo NiNo komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Hm, zajímavé, neobvyklé, víc je toho naznačeno, než napsáno. Po přečtení jsem se ale nemohla zbavit jediné myšlenky: vedoucí ústavu by měl být za porušení snad úplně všech(!) existujících etických kodexů dostat vyhazov, zákaz činnosti ve zdravotnictví a možná ještě být hnán před soud.

11.02.2016 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Nekomplikované i trochu k zamyšlení. Žádné světoborné dílo, ale ani ztráta času. Nechybí v nich humor ani smutek. Za mne rozhodně vede Dubnová povídka, které bych dala pět hvězd, Nákup by dostal čtyři (a to jen díky závěru), zbytek průměr.

11.02.2016 3 z 5

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Od této autorky to byla první kniha, kterou jsem přečetla, a i po letech zůstává jednou z nejoblíbenějších. I když historicky ne moc přesná, romantika jak má být.

11.12.2015 5 z 5

Čestný nepřítel Čestný nepřítel Raymond E. Feist

Od tohoto autora jsem přečetla více než 30 knih a tahle je jednou z těch nejlepších.

27.02.2015 5 z 5

Sahara Sahara Clive Cussler

Jedna z nejvážnějších a nejděsivějších knih od Cusslera. A možná proto se mi tak líbila. Hlavně nesrovnávejte s filmem, který byl na motivy této knihy natočen s P. Cruz a M. McConaughey v hlavních rolích - kniha není komediální ani trochu, ale přesto napsaná přímo bravurně.

27.02.2015 4 z 5

Zakázané radosti Zakázané radosti Bertrice Small

Na to, že se jedná o knihu B. Small, kterou mám velice ráda, naprosté zklamání. Je to pravděpodobně nejhorší kniha, kterou autorka napsala. Nápad zajímavý, ale absolutně neuměle zpracovaný. Prakticky bez děje, neustále omílané neoriginální sexuální scény a infantilní intermezza se stanicí Channel. Hlavní hrdinka sice napíše své vrcholné dílo, ale pro B. S. je to propad o několik kategorií. Autorka se nejspíš snažila experimentovat s různými styly a rovinami vyprávění, ale bohužel nepovedlo se.

27.02.2015 odpad!