Nikol10 Nikol10 komentáře u knih

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tohle je první knížka,kterou jsem od autorky četla,váhala jsem mezi Zmizelou a touto,nakonec vyhrály Temné kouty,poněvadž,mi přišlo,že budou více psycho a morbidnější a nemýlila jsem se. Kniha splnila mé očekávání. Postavy jsou velice zvláštní, někdy jsem si říkala,kolik krutosti a zloby může v člověku být. Já jakožto milovník thrillerů a hororů,jsem se nepozastavovala,nad nechutnostmi,naopak jsem byla ráda,že tam byly a kniha rozhodně není načinčaná,s krásnými postavy,kterým se prostě jen stalo něco zlého. Autorka umí psát svižně,některé pasáže byly nudnější,to ano,ale od některých jsem nemohla odtrhnout oči. Neřekla bych,že je kniha děsivá,to je jen nějaká reklama,je spíš taková tajemná,psychologická,ale ne děsivá,může ve vás vyvolat smutek či odpor,jenže lidi takový jsou,nepřišla mi ani nereálná,což mám u knih ráda. Zoufalství matky,šikanovaný syn,který je pro ostatní jen sráč, si začne s šílenou holkou, do toho drogy,sex,násilí. Příběh je to poutavý,ale samotný konec,vyvrcholení a celková pointa,už mi přišla trochu moc,až tak se mi do příběhu nehodila,chápu,že autorka ,nechtěla,abychom na to přišly,což se jí nejspíš povedlo,ale mě to trošinku zklamalo,tudíž nedám plný počet.

28.04.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem bezpočet dívčích románků, ne že by mne extra zajímaly,ale pro rozptýlení. Samozřejmě, že jsem byla zvědavá,co je tento bestseller zač, takže jsem si ho musela pořídit! Nečetla se špatně, začátek byl celkem svižný, ale kniha je zbytečně dlouhá, obsahuje dost nudných pasáží. .Neustále se opakující slovní spojení a fráze o tom se ani vyjadřovat nebudu. V podstatě je to dívčí román,zasažený do atraktivního prostředí milionářů a aby to nebylo tak fádní,tak si autorka vymyslela zvrhlého,tajemného hrdinu! Jestli je sen milionů žen, být mučená a podobné věci,tak já mezi ně rozhodně nepatřím,některé pasáže byly vyloženě nechutné! Není to žádné umělecké dílo, v podstatě je děj založený na popisu brutálního sexu a autorka má ode mě hvězdičku,jen za nový nápad a odvahu!

18.02.2013 1 z 5