NikiPo NikiPo komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější. Přečetla jsem ji během několika hodin, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Proto si ji určitě přečtu znova, abych mohla věnovat větší pozornost myšlenkám, které se v ní objevily.
Kniha měla vše, co podle mne kniha mít má. Byla vtipná, ale i dojemná, byla poučná, ale i oddechová. Děkuju panu spisovateli za toto dílo. Opravdu moc děkuju.

14.02.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Dávám čtyři hvězdičky. Námět byl super, ale podle mne se dal zpracovat lépe. Nejdřív jsem se nemohla začíst, dokonce jsem uvažovala, že knihu nedočtu, ale zajímalo mne, jak to dopadne. Tak jsem četla dál. Udělala jsem dobře, začalo to být celkem napínavé a kniha mě nutila číst dál. Chvílemi jsem tedy přeskakovala popisy krajin, kterých mi přišlo až moc. Ale chápu potřebu autora mít je tam :).
Musím říct, že chvílemi jsem se i bála otočit na další stránku, ale to bych nepřipisovala děsivosti knihy, ale mně samotné (jsem hrozný strašpytel a bojím se i při těch největších prkotinách). Myslím, že lidi co je nevyděsí jen tak něco, se tomu museli jen smát.
Co mě zklamalo byl konec. Opravdu, čekala jsem všechno, jen ne tak pitomé zakončení. Mohlo být trochu více propracovanější a trochu více celý děj vysvětlit. Nelituju, že jsem knihu četla, ale určitě to není jedna z těch, ke kterým se někdy vrátím :)

04.03.2018 4 z 5