Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Milá sestřičko... : dopisy otce Vladimíra sestře Růženě Milá sestřičko... : dopisy otce Vladimíra sestře Růženě Vladimír Koudelka

Milé, přátelské dopisy s radami duchovního vůdce mladé dívce, která se stala dominikánskou mniškou. Nejpůsobivější pasáže se týkají mezilidských vztahů, a to jak všeobecně, tak v uzavřené komunitě. Poučit se z nich může každý a nebo si alespoň říci "Aha, takže je to vlastně všude stejné a snažit bychom se měli všici. Když se o něco snaží jen jeden, často to nefunguje..."

02.03.2017 4 z 5

Vyznavač a mučedník Štěpán Trochta Vyznavač a mučedník Štěpán Trochta Jiří Kučera

I přes to, že knížka je malá rozsahem (54 s.), obsahuje zřejmě vše důležité, s čím se člověk může při setkání s panem biskupem Štěpánem Trochtou seznámit. Pro mě je Štěpán Trochta jednou z nejvýraznějších, nejlidštějších a nejnezapomenutelnějších osobnosti :-)

23.01.2017 5 z 5

Záplaťák Záplaťák Guy Bass

Na to, že to čtu na přeskáčku, nikoli od prvního dílu, se bavím. Tak Záplaťák byl původně samotář :-) A jak dokázal vylézt z ulitky. Hezké odpočinkové strašidelné čtení, nejen pro děcka.

16.01.2017 5 z 5

Veteráni v bitvách o duše - 2. díl Veteráni v bitvách o duše - 2. díl Jiří Miček

Další úžasné příběhy úžasných lidí. Díky těmto rozhovorům se mi opět mnozí přiblížili, pokud již nebyli blízkými :-)

04.01.2017 5 z 5

Rudo Rudo Daniel Majling

Knihu mi doporučil náš knihovník a napřed jsem byla skeptická. NIcméně u některých pasáží jsem se smála NAHLAS a přišly mi opravdu báječné. Některé pasáže jsou méně zábavné, ale přesto je celkový dojem kladný :-) John Lennon jako anděl.. haha... Knihu jsem krom toho objednala pro šváru k Vánocům ;-)

01.12.2016 5 z 5

Filín Fidla a prokletí Vidličkáře Filín Fidla a prokletí Vidličkáře Guy Bass

Vřele doufám, že děckám se tyto vtipné strašidelné příběhy líbí. Ale jako rodič bych Filínovi minimálně jednu střihla za ucho!

18.11.2016 4 z 5

Filín Fidla a pomsta rybích lidí Filín Fidla a pomsta rybích lidí Guy Bass

Ježkovy voči! Vím, že je to dětská kniha, ale to je teda eso ten Filín. Zlatý český puberťáčci. Takový "ryze roztomilý strašidelný příběh". Ať žijí rybí prsty!

17.11.2016 4 z 5

Poutní místa jižních Čech Poutní místa jižních Čech Jiří Černý

Velice důkladně a pečlivě sestavená publikace o poutních místech v jižních Čechách, v níž čtenář najde dle abecedy řazené lokality, resp. farnosti a seznámí se s jejich zajímavostmi.

15.11.2016 5 z 5

Duch Groteskinu Duch Groteskinu Guy Bass

Tý jo! Tak tato kniha je prý pro děcka od 8 let! Asi mám nějaké slaboučké nervy, ale málem jsem z ní vylétla z kože! Přišlo mi to hooodně strašidelné, i když to nakonec dobře dopadlo :-)

14.11.2016 5 z 5

Autobus Autobus Paul Kirchner

Krásná výtvarka, vtipné "příběhy", některé vskutku fantasmagorické :-D Doporučuji si všímat detailů - názvy autobusů, popisy na busech, výlohách etc.

12.11.2016 5 z 5

Záplaťák v pavoučí síti Záplaťák v pavoučí síti Guy Bass

Jéžkovy zraky, pokud máte, milí čtenáři, arachnofobii, tak tento díl tedy nečtěte :-D To snad ani není pro mládež :-D Ale ne, čte se to výborně, akorát je to malinko nevýchovné, co se týče úcty dětí k rodičům. A pak ti pavouci...

20.10.2016 5 z 5

O Božím vedení s Karlem Herbstem O Božím vedení s Karlem Herbstem Karel Herbst

Krásná malá knížka plná životních příběhů a teologicko-filosofických myšlenek našeho salesiánského biskupa :-)

17.10.2016 5 z 5

Příšera z Drbákova Příšera z Drbákova Guy Bass

Tož toto se četlo opravdu samo :-) Vtipná kniha. Sice je to čtvrtý díl, ale i tak sa to dalo jako první. Beru trochu jako urážku ty upíří netopýry jako součást ingrediencí v blebě !!! Ta drzost !!! Nicméně vtipný strašidelný příběh.

15.10.2016 5 z 5

Životopisné paměti P. Ignáce Stuchlého, českého Dona Boska. Díl 3. Životopisné paměti P. Ignáce Stuchlého, českého Dona Boska. Díl 3. Oldřich Med

Historie nejen salesiánského díla v Československu, ale i vhled do celých československých dějin od 30. do 50. let. Mě to velmi obohatilo!

30.09.2016 5 z 5

Svätci saleziánskej rodiny Svätci saleziánskej rodiny Teresio Bosco

Dobrá knížka pro každého, kdo se chce seznámit s důležitými osobnostmi salesiánské rodiny. Ačkoli vo slovenčině, čte se výborně :-) A troufám si tvrdit, že knížka neobsahuje zdaleka všechny osobnosti, které by si pozornost zasloužily!

11.09.2016 5 z 5

Malý upírek 2 Malý upírek 2 Joann Sfar

Malý Upírek a spolek ochránců psů je vtipný, zvláště pak dialog s dědečkem "Opravdu, je úplně šedý. Jak se jmenuejš?" "Malý Upírek, strejdo!" "Podivuhodné jméno. Je české?" Haha... Výtvarná stránka je kouzelná :-) Malý Upírek a dům, který vypadl normálně, je pro mě (jako v mém věku) šílená fantasmagorie. Asi se zeptám nějakého dětského čtenáře, co tomu říkal :-D

10.08.2016 5 z 5

Malý upírek Malý upírek Joann Sfar

To byla tedy opravdu oddechovka :-) Docela hezky nakreslené, dialogy jednoduché :-) U Malý Upírek jde do školy jsem se dost nasmála. Přimhouříme-li zrak nad naznačeným násilím, relativně i výchovná publikace haha...

08.08.2016 5 z 5

Preventivní systém Dona Boska Preventivní systém Dona Boska Ludvík Dřímal

Skripta pro všechny, kdo chtějí nahlédnout do preventivního systému Dona Bosca :-)

19.07.2016 5 z 5

Veteráni v bitvách o duše Veteráni v bitvách o duše Jiří Miček

Milé a mnohdy vtipné rozhovory se salesiány, kteří prožívali svou spiritualitu v nelehkém období 40.-70. let.

11.07.2016 5 z 5

Tvé misie budou na severu Tvé misie budou na severu Jaroslav Kopecký

Knížka pro každého, kdo se chce seznámit s osobností P. Ignáce Stuchlého :-)

11.06.2016 5 z 5