Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Další příběhy pro potěchu duše Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Tak nevím, zda je to mojí současnou náladou, ale tato kniha příběhů mi přijde dost slabá a u hodně z nich si říkám "Cože??? A co jako???" Přitom knížky tohoto autora mi přijdou opravdu krásné a na "pohlazení po duši". Zřejmě je to tím, že patří k jeho prvním. Ale dobrý příběh aby tu pohledal.. Sorryjako...

31.12.2020 3 z 5

Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Simon Baron Cohen

Velice zajímavá kniha, která vás "donutí" hledat mezi bližními psychopaty a narcisty :-)) Přiznám ovšem dobrovolně, že některé pasáže jsou na mě až moc odborné. Nicméně pro seznámení s tématem je tato studie dobrá.

05.12.2020 4 z 5

Blahoslavený Jan Sarkander Blahoslavený Jan Sarkander Petr Piťha

Stručné seznámení s jedním z "novějších" světců z pera P. Piťhy, dá se říci pro představu o osobnosti Jana Sarkandera zcela dostačující.

16.10.2020 4 z 5

Najkrajšie slovenské povesti o zvonoch Najkrajšie slovenské povesti o zvonoch Peter Mišák

Četla jsem ji dlouho, protože nelze pověsti louskat jednu za druhou. Slovenštinu mám ráda, ale nejsu zas takový machýrek, abych tvrdila, že jsem na první dobrou pochytila vše :-) Každopádně pověsti jsou hezké a některé i z "moderní" doby. Z toho je vidět, že i v současné době mohou vznikat legendy pro budoucí generace :-)

01.06.2020 4 z 5

Větrné mlýny Větrné mlýny Daniel Raus

První kniha poezie, kterou jsem přečetla skutečně s potěšením. Nejedná se o "klasickou" poezii, ale možná právě proto se mi zdají "básničky" krásné. Kniha doplněná hezkými ilustracemi a CD - klidný, pohodový hlas Viktora Preisse a podmanivá hudba vás bezpečně ukolébá do spánku :-)

26.03.2020 5 z 5

Nadčasový světec; Don Bosko (1815-1888) Nadčasový světec; Don Bosko (1815-1888) Walter Nigg

Je to samizdat, žádný velký trhák. Několik informací, které jinde nejsou. Snaha o představení Dona Boska bez růžových brýlí, legend, bez pozlátka - objektivně. Poukázání na jeho kvality jako pedagoga, diplomata a světce.

11.11.2019 3 z 5

Afrikou od severu k jihu II Afrikou od severu k jihu II Jan Šťovíček

Nakonec přes všechny domluvy, ať to nečtu, protože to není cestopis, ale výčet hádek, nedorozumění a popisů oprav aut, jsem se na konec dostala :-)) Když si pomyslím, že účastníci expedice všichni žijí a tu knihu čtou, to se asi diví! Tento dvoudílný počin je náááhodou dobrým návodem, že "když jedu někam na dlouhou dobu, je DOBRÉ s sebou mít opravdu DOBRÉ kamarády nebo známé, na které se mohu spolehnout" :-)) Dobré, Šťovere… :-))) Afrika bez malárie je lepší :---)

08.09.2019 3 z 5

Z deníku marnosti Z deníku marnosti Dominik Pecka

Žasnu nad každým, kdo dokáže říct "Podívej se na něj, takový dědek vyžraný a stěžuje si, jak hrozně TRPĚL, stovky by se dožít nechtěl?" Právě díky víře a vnitřní síle dokázali ti lidé přežít. Deník je plný hlubokých myšlenek i "obyčejného" vyprávění, jak to ve vězení, pardon, v nápravných zařízeních, chodilo. Rozhodně doporučuji.

25.08.2019 5 z 5

Deník saúdské manželky Deník saúdské manželky Soňa Bulbeck

Vážně dobrá oddechovka. Ne, že bych zatoužila jet do Saudské Arábie, ale rozhodně jsem si u knihy odpočinula, často se i zasmála (např. u pasáží, kde pan doktor hledal škorpiona a zooložky hledaly hady). Kdyby bylo pokračování, rozhodně bych nepohrdla. Kniha mohla být delší :-)

23.08.2019 5 z 5

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Četla jsem ji snad již po třetí, po čtvrté... Je to báječná oddechovka z lékařského prostředí. Možná spoiler :-) : Až teď mi došla trochu nelogická "vize" obžaloby (na začátku knihy), kdy údajně Paige chladnokrevně plánuje vraždu pacienta, jelikož chce cestovat a potřebuje na to peníze. Teprve v závěru knihy je, jak si obžaloba představovala, že by k penězům, donucením pacienta, aby jí odkázal své jmění v závěti, přišla. Ale to je jen drobný detail, protože vlastní příběh se čte krásně.

19.07.2019

Don Bosco a veselost salesiánských hochů Don Bosco a veselost salesiánských hochů Bedřich Vašek

Milé dílko, které mělo ve své době propagovat salesiánskou kongregaci a její činnost :-) Zajímalo by mě, kolik se po ČR potuluje výtisků a KDE :-)

07.06.2019 5 z 5

To je moje biblička pro křehká a nežná a odvážná srdíčka To je moje biblička pro křehká a nežná a odvážná srdíčka Honza Volf

Hezké myšlenky, některé opravdu potěší duši, hezké fotografie. Ale mě tam hrozně štvou ty pravopisné chyby, nemohu si pomoct :-)

25.11.2017 4 z 5

Slavík za mříží Slavík za mříží Jiří Miček

Jak to napsat... Kniha je fascinující svým příběhem. Člověk skoro minutu po minutě prožívá, co prožívali lidé v těch šílených 50. letech při pronásledování řeholníků a řeholnic. Čte myšlenky fízlů a estébáků a dělá se mu nanic z jejich replik. Mráz mu běhá po zádech, když s Václavem Filipcem prchá v severních Čechách skrz les... Doporučuji každému, kdo chce vědět o 50. letech, ačkoli toto je románově napsané. Blahopřeji autorovi!!!

04.11.2017 5 z 5

Dílo salesiánské : kus sociální práce katolické církve Dílo salesiánské : kus sociální práce katolické církve Augustin Štancl

Knížka vyšla jako "propagační text" o salesiánech, které se Mons. Štancl snažil získat i pro Československo a velice se zasloužil o to, že kongregace začala působit ve Fryštáku na Moravě :-) Pro seznámení se salesiány výborná publikace - nejen v první republice, ale i dnes :-)

02.09.2017

Josef Kubín: Člověk v nesprávné době na správném místě Josef Kubín: Člověk v nesprávné době na správném místě Milan Jandáček

Stručná, jasná, výstižná - životopis a vyprávění lidí, kteří P. Josefa Kubína znali. Podle všeho velmi dobrý člověk, plný laskavosti a humoru a odvahy a ... Zajímavé jsou také protokoly o vazbě a rozsudek z roku 1957-58.

24.07.2017 5 z 5

Velká rybářka Ema Velká rybářka Ema Adolf Stach

Hezká vyprávění o rybářském nadšení, rybách, přírodě, řekách, různých vodních tvorech... a sem tam i Emě Destinnové, která je zde představena jako milovnice rybářského umění :-)

20.05.2017 3 z 5

Dopisy z Koreje Dopisy z Koreje Václav Klement

Vyprávění o misijním úsilí českého salesiána v Koreji mě nadchlo. Ne, že bych se hned chtěla vydat na misie, ale pokud má člověk opravdu povolání a ve své "práci" se najde jako padre Václav, je jistě velmi šťastným člověkem. Z dopisů se čtenář doví o mentalitě Korejců, o situaci v zemi na konci 80. let 20. století a např. i o tom, jak je krásná tamní příroda :-)

20.05.2017 5 z 5

... a nepotkali ani jednoho idiota ... a nepotkali ani jednoho idiota Jaromír František Palme

Četla jsem, dočetla jsem.. ale zřejmě budu patřit k té menšině, která bude výt nad tím, jak si autor hraje se slovy a s češtinou, protože mi to nahání husí kůži. Je to jistě umění, ale mně se to nelíbilo. Ubohá naše milá čeština!

22.04.2017 1 z 5

Pirátovo oko Pirátovo oko Guy Bass

Trošku slabší, než jiné díly (čtu to napřeskáčku), ale dobré. Piráti johoho, proč ne... Arabela je drsoňka a Netopice je "hustá" :-D

12.04.2017 5 z 5

První poločas První poločas Matěj Novobilský

Zajímavý příběh, poněkud ovšem rozsáhlý. Pro fotbalové fanoušky taková kronika zápasů a událostí kolem fotbalu, které vlastně plynou stále dál. Vhled do myšlení fotbalistů i fanoušků. Autor píše blog, že? Z čehož vyplývá časté opakování téhož. Dlouho jsem čekala, kdy to se Santiagem sekne, a nebo se z nemoci vylíže :-) Zaujaly mě občasné popisy míst. Někdy až básnické líčení přírody :-) Je vidět, že autor má talent.

31.03.2017 3 z 5