natura natura komentáře u knih

Duchovní cesta. Sv. 1 Duchovní cesta. Sv. 1 František Drtikol

Mne kniha dala veľmi veľa ak človek hľadá Pravdu, tak táto kniha je jednou z tých, ktorá mu na ceste osvetlí a vysvetlí veci, na ktoré môže na svojej ceste naraziť.
" Všímejte si proto všech maličkostí, které Vás potkávají během dne a o tom všem uvažujte neb vše je posláno pro Vás. "

04.07.2023 5 z 5

Učení Fráni Drtikola - Všemocná hadí síla Učení Fráni Drtikola - Všemocná hadí síla Jan Lípa

Kniha v ktorej je všetko pekne zhrnuté, zrozumiteľne pre toho kto sa venuje praxi a vie o čom je reč podľa prežitkov.
Vysvetlí aj veci ak človek náhodou počas cesty narazí na nejaký problém, mne pomohla a všeličo osvetlila.

" Představa je vědomí a vědomí je představa "

16.02.2023 5 z 5

Jak spolupracovat se svou duší Jak spolupracovat se svou duší Alexander Koršunov

Knižka inšpiratívne zhŕňa základné myšlienky pre život ( aj od iných autorov). Nielen motivačná kniha, ale aj myšlienky, na ktoré občas človek pozabúda vo víre životných udalostí. Spomaľuje, pripomína, prelaďuje.

15.07.2022 5 z 5

Spasený svetlom Spasený svetlom Dannion Brinkley

Knižka sa číta veľmi rýchlo. Tí, ktorí veria na život po živote tak myslím, že bude baviť. Pripomenula mi trochu film Náš domov. Celkom zaujímavé sú vízie, ktoré mu boli ukázané v tzv. kazetách. Každopádne nesie svoje posolstvo, ktoré sa dá nájsť v podstate v každej knihe, záleží na tom, čo vieme prečítať a čo nám ujde medzi riadkami.

24.05.2022 4 z 5

Osvícený tulák: Život a učení Patrula Rinpočheho Osvícený tulák: Život a učení Patrula Rinpočheho Ricard Matthieu

" Celý svět jevu nemá reálnou existenci, ale je pouhou iluzí, všeprostupující pruzračnosti, již je tak křehká, jako bublina tesně před prasknutím. "

"Nedumej nad minulostí !
Nepředjímej budoucnost !
Nerozebírej současnost !
Nezasahuj !
Nech mysl tak, jak je, v tomto okamžiku,
bdělou, uvolněnou.
Krom toho není zhola nic ! "

Môžem knihu len doporučiť, múdre slová, jemne vložené do príbehov. Jednoducho a zrozumiteľne napísaná kniha. Autor do nej vložil veľa času a energie a myslím, že sa mu podarilo predstaviť Patrulovu osobnosť a posolstvo, za čo mu môžeme byť vďační.

03.08.2021 5 z 5

Planeta s možností volby - Zásadní promluvy z nekonečného vesmíru Planeta s možností volby - Zásadní promluvy z nekonečného vesmíru Phyllis V. Schlemmer

"Až se dokážete odpoutat od sebe sama a vžít se do pocitu druhého, tehdy začne vývoj planety "
" To, čeho se lidé bojí, si sami mohou přivodit. "
" Je duležité, aby se ti, kdo rozumí utrpení, pokusili toto utrpení zmírnit. "

Môžem len doporučiť.

29.03.2021 5 z 5