mysung mysung komentáře u knih

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Bolo to ako pomaly sa pohybujúce obláčiky na modrej oblohe, voňavé, snové, dievčenské, pastelové, melancholické. O tom, ako sa zo stratou ilúzie dokonalej, pravej lásky vyrovnávajú sestry zatvorené v zakliatom zámku

12.10.2015 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

mám rada nedokončenosť poviedok, veľmi sa mi páčili aj niektoré iné Murakamiho poviedky, ale tejto jeho surrealistické kúzlo chýbalo

12.10.2015 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Stáva sa to málokedy, ale neviem, či sa mi viac páčila kniha, alebo Polanského film. To pomaly sa stupňujúce napätie, paranoia, keď Rosemary nevie, či sa zbláznila alebo nie, dokonale vykreslený pocit osamelosti, keď človek nemá jediného spojenca, na ktorého by sa mohol spoľahnúť. Čerešníčka na torte: prejav bezpodmienečnej materskej lásky. Jediné, čo sa mi nepáčilo je príliš vysvetlený koniec

12.10.2015 5 z 5

Etta a Otto a Russell a James Etta a Otto a Russell a James Emma Hooper

páčilo sa mi to, najmä tie ľahké náznaky namiesto polopate vysvetlených faktov, vzťahy medzi postavami, pasáže z minulosti

12.10.2015 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Mám rada smutné knihy, ale táto na mňa bola asi príliš bezútešná. Mary bola skvelá, sympatická a nezlomná, prostredie zaujímavé, ale neviem... Možno mi len knižka nesadla, podobne ako romány Jane Austen

12.10.2015