MrsLittleginger MrsLittleginger komentáře u knih

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Velmi jsem se na tuto knihu těšila, jelikož Strach je moje nejoblíbenější kniha od JK. Konečně jsem se dočkala. Kniha začla velmi zajímavě, dostala jsem od ní přesně to, co jsem čekala. Ale asi jen do poloviny. První polovina ve vás probudí ten správný plíživý strach, druhá ho kompletně zabije. Kdyby knížka byla poloviční, byla bych naprosto spokojená. Jenže ona nebyla. Zhruba od poloviny na nás čeká smršť překombinovaného doslova všeho, poslední čtvrtina se mi velmi táhla, podle mě tam nemusela vůbec být, zkrátka byla zbytečně natažená. Takže z prvotního wow, to přešlo na 'kolik ještě stránek?' Oceňuji, že opravdu celou dobu nevíme, kdo je vrah, ale vysvětlení celé věci/fenoménu mi přišlo taktéž až moc přitažené nejen za vlasy, ale všechny chlupy na těle. Za sebe bych byla mnohem radši, kdyby vše zůstalo nepochopené a prostě bychom se museli smířit s nějakým nadpřirozenem.

21.11.2023 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) No to co tohle bylo? Strašně dlouho jsem se tímto dílem nemohla prokousat díky jedné jediné věci - Ashlinn. Nápad super, příběh super, zpracování velmi zajímavé - ale tuhle postavu si klidně mohl odpustit. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem přeskakovala čuňačinky. Absolutně mě to nebralo, nesedělo mi to tam, přišlo mi to divné a falešné (možná důkaz toho že orientaci si člověk nevybírá?) Naopak nechápu proč Tric opět zmizel a proč s ním nic nebylo?! Jako Miin milenec by byl mnohem lepší. Ale ne, když už jsem se radovala, že ta blbka konečně umřela, musela se zase připlazit zpátky. Kromě toho mi konec přišel moc rychlý, jednoduchý a možná trochu nedotažený. Určitě je to má nejméně oblíbená kniha ze série.

20.06.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

(SPOILER) Po první kapitole jsem si řekla - panebože, tak tohle bude horor jak prase. A on nebyl. Byla místa, kde jsem se bála, ale upřímně - po tom, co zjistíme, že ta hnusná potvora je vlastně Sára pro mě příběh ztratil to prvotní nadšení. Každopádně dobře, dočetla jsem. Líbila se mi logika toho, proč bouchaly dveře a proč Leigh zabil. Za to bych dala klidně 30 hvězd. Ale jsem jediná, kdo si řekl, co se vlastně stalo s tou plísní, kam odešla a co vlastně znamenala? Nezdálo by se mi, že by to bylo nějak extra jasné o co tam vlastně šlo když na ni byl kladen tak velký důraz. Nebo jsem prostě jen nepozorná?

09.05.2023 4 z 5