Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Kvalitní klasická detektivka, dobře se čte, pachatele jsem tušila, ale jistá si nebyla:-) Dobře vykreslené charaktery postav, líbí se mi atmosféra doby, začínající problémy, se kterými se bude v budoucnu společnost setkávat. Ten přechod od starých pořádků k novým. Opravdu dobrá knížka, která stojí za přečtení.

09.06.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Stejně jako předchozí román autorky je kniha čtivá, čte se téměř sama. Začátek sice trochu rozvleklejší, ale konec opět strhující. Jen jsem brzy odhadla, kdo za vším stojí, ale to může být tím, že jsem četla její první knihu. Ale zážitek ze čtení mi to nepokazilo. Určitě stojí za přečtení (navíc se čte rychle, takže moc času Vás to stát nebude) :-)

23.05.2018 4 z 5

Příjemné čtení, chvilkami jsem se trošku ztrácela v myšlenkách, ale na druhou stranu byly místa, která nutila k zamyšlení a hluboké myšlenky přinášela, takže myslím, že kniha splnila to, co jsem od ní očekávala. Ke knize jsem se dostala přes Spolek přátel krásné literatury, očekávala jsem stejný zážitek, ten se nedostavil, ale za přečtení kniha určitě stojí.

12.05.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Právě jsem dočetla, přečteno za dva dny. Líbí se mi styl, kniha je čtivá, děj Vás pohltí. Někteří tady píší, že je nereálná a přehnaná. Dělám přes patnáct let v sociální oblasti a troufám si tvrdit, že příběh se klidně někde někomu mohl přihodit. A ten konec, no samozřejmě nevím, ale všichni máme slabší dny a ve spoustě událostí našich životů hraje významnou roli náhoda či souhra určitých okolností a tady to bylo přesně takto popsáno. Takže já si myslím, že i konec je docela reálný. Určitě kniha vede k zamyšlení, jestli je vždy vše tak, jak to vypadá a hlavně, že je důležité mít oči otevřené, poslouchat a přemýšlet...

06.05.2018 4 z 5

Přesně v duchu prohlášení Juliet, kdy v jednom z dopisů píše, že má na četbě nejraději, kdy Vám padne do oka nějaká drobnost, a ta Vás zavede k jiné knize, ve které se zase najde něco, co Vás zaujme a přivede ke třetí knize, tak já objevila knihu "Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů". A jsem za to opravdu velmi ráda, protože kniha je úžasná, je to opravdový klenot, čte se úžasně, forma dopisů mě nadchla. Opravdu vážně přemýšlím o tom, že si knihu někde koupím, abych ji měla po ruce vždy, kdy budu mít potřebu se pousmát, zamyslet či prostě jen tak si přečíst něco opravdu kvalitního.

28.01.2018 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka mě nadchla. Nedokážu posoudit, jak moc je příběh a hrdinka reálná, ale způsob vyprávění, krátké kapitoly, příběh, postavy, vše mi přišlo zajímavé a velmi čtivé. Knížku jsem zhltla, super "pohádka" pro dospělé.

25.01.2017 5 z 5