Mr.Nakata Mr.Nakata komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

"Jednou však slunce musí prorazit tmou. Musí! Musí!

Nádherná kniha, která plyne lehce a díky které se ocitnete přímo v tísnivé atmosféře, kterou nevyvolal jen ztělesněný ďábel J. F. Boblig z Edelstadtu, ale i lidé šumperští, kteří jen přihlíželi a nechali svůj rozum zakalit emocemi, nebo snad dokonce se nezajímali o osudy lidí kolem sebe.
Kaplickému se nepovedlo napsat jen opis historických událostí, ale i knihu se silným myšlenkovým přesahem. Kaplický je prostě pán.

27.07.2017 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

O legendárnosti a kvalitách "Agátinek" bylo napsáno už mnoho. Tak už snad jen dodám, že mě uchvacuje kombinace oddechové četby, kde zároveň člověku nezakrní mozek. Takový hlavolam na papíře. Krásné, jednoduše krásné.

24.08.2017 5 z 5

Temná energie Temná energie Juli Zeh

Této knize prostě nemůžu dát plný počet. Ale nenechte se zmýlit! Kniha za to opravdu nemůže. Je to pouze jedna z těch knih, které škodí nálepka žánru a byla ve špatnou chvíli na špatném místě, když jsem po ní lapal v antikvariátu.
Vražda je tu spíš druhotnou částí knihy a Juli Zeh ji spíš používá jako zázemí pro ohňostroj krásných popisů a výborných dialogů na pomezí fyziky a filozofie.
Bylo osvěžující vidět postmodernu v poli detektivky a já už jenom doufám, že některé moje já v paralelním vesmíru ji četlo s jiným očekáváním.

13.08.2017 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Když se mě někdo zeptá, o čem to je, nevím vůbec, co bych mu pověděl. Ta kniha ve mě vyvolala neuvěřitelně intimní pocity, které jsem už dlouho u knihy neměl. Jedna z mých TOP10.

27.07.2017 5 z 5