morte morte komentáře u knih

Vlak Sunset Limited Vlak Sunset Limited Cormac McCarthy

Téma zajímavé, ovšem myslím, že šlo využít lépe. Od Cormaca McCarthyho jsem zvyklý na vyšší vypravěčskou kvalitu. Kniha se sice četla dobře a příjemně, ovšem závěr nebyl příliš čtenářsky uspokojivý.

06.06.2019 3 z 5

Nebojme se práce aneb Příručka líného kolegy Nebojme se práce aneb Příručka líného kolegy Tomáš Taufer

Velmi zajímavý nápad na téma, o kterém by šlo napsat mnoho. Kniha je opravdu spíše příručkou popisující druhy liného kolegy, se kterými se lze setkat na pracovišti. Každý druh lenocha je doplněn příkladem chování, kterým se projevu - díky tomu můžeme lenocha ve svém okolí snáze rozeznat. Celý text je doplněn ilustracemi, které zhotovil přímo autor příručky. Občas jsem se pousmál nad bezmocí těch, kdo se v okolí lenocha na pracovišti musí pohybovat. Mám však za to, že z nápadu šlo vytežit mnohem víc.
V paměti mi nejvíc utkvělo, že lenoch blbec je celkem neškodný druh. Naopak lenoch inteligent je parazit, kterému je potřeba se za každých okolností vyhnout, neboť může snadno rozvrátit celý kolektiv a posléze pouze přejde jinam.

28.02.2019 3 z 5

Merikula Merikula Tomáš Taufer

Merikulu jsem měl čest číst ještě v samizdatovém vydání. Měl jsem tenkrát zkouškové období, a tak jsem ke knize o čtyřech stech stranách přistupoval obezřetně. Říkal jsem si, že nahlédnu, přečtu pár stránek a uvidím. Zhruba po úvodních dvaceti stranách jsem však nebyl schopen se od Merikuly odpoutat. Dnes po mnoha letech si už přesně nepamatuji jednotlivosti děje, a však co mám stále v živé paměti je to, jak lehce se kniha četla. Knihu určitě doporučuji k přečtení každému, kdo si rád užije napínavý příběh a chce poznat nového českého autora!

28.02.2019 5 z 5

Koučování týmu Koučování týmu Petra Prošková

Kniha je souborem zajímavých i milých příhod z práce v korporátním světě. Přečtením krátkých příběhů se čtenář může inspirovat k tomu, jak řešit nové situace nejen na pracovišti, ale i v osobním životě. Autorky nabádají k uplatňování principu "svoboda v práci", který je založený na myšlence, že lidé pracuji raději a lépe, když mají možnost podílet se na rozhodnutích, která se jich týkají.
Velký přínos knihy vidím v tom, že pochází z českého prostředí. Domácímu čtenáři je proto mnohem bližší než desítky překladů napsaných v USA. Kompaktní text navíc doprovázejí ilustrace, které ukazují, že se nejedná o suchou manažerskou příručku, ale o knihu pro ty, kdo dovolí sobě i ostatním přemýšlet svobodněji.

14.02.2016 5 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

Velmi dobrá a pro mě užitečná kniha. Četl jsem ji před asi 8 lety a naučila mě dívat se na sebe, život i okolí úplně jinak. Mluvím o ní také ve svojí knize Usmívej se víc, kterou jsem nedávno vydal ve snaze pozitivně ovlivňovat náladu v české společnosti: http://www.databazeknih.cz/knihy/usmivej-se-vic-258589

18.01.2016 5 z 5

Objasněné záhady světa Objasněné záhady světa Emil Sedmík

Znáte to: Sebechvála.... :-)

01.01.2012

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Pro Viviana: Knihu jsem zkoušel číst dvakrát a nikdy jsem se také dál než za polovinu nedostal. Zařadila se tedy k Milence spravedlnosti, s níž je moje zkušenost stejná.

30.12.2011 1 z 5