Moravan Moravan komentáře u knih

Karatedó - Má životní cesta Karatedó - Má životní cesta Gičin Funakoši

Souhlasím s uživatelem Tamten a snad jen dodám jediné : " Kdybychom se my studenti nejen Karate-Do ale i ostatních bojových umění řídili touto knihou napsanou OSensei ( Velkým mistrem), na jaké (vysoké) urovni by asi bojová umění byla ?! Podle mého názoru bojová umění by nebyla totiž sport jak tomu je dnes byla by něco víc. Byla by totiž život každého z nás . Žili bychom bojovými uměními. Dnes je tomu tak,že to děláme jen pro medaile či sportovní umění , ale již zapomínáme na filosofii a také na to proč vlastně toto bojové umění Gichin Funakoshi vytvořil. Děkuji ''

03.05.2015

Stalingrad Peklo na Volze Stalingrad Peklo na Volze Guido Knopp

Souhlasim s uzivatelem Ivinho velice ctiva kniha a poutavy dej . Kdyz jsem ji naposledy cetl pripadal jsem si jako kdybych na te fronte bojoval ja sam. Velice poutavy dej ... Ktery vas vtahne do deni a jen tak nepusti. Vřele doporucuji k precteni hltal jsem kazdou stranku

27.04.2015

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Chris Kyle , jak jej charakterizovat ? Asi takto : Je to člověk, který se nevzdá - zvracel, měl bolesti v noze a přesto ( nešel na ošetřovnu , jinak by musel přerušit BUD/S) - základní výcvik u speciální jednotky Navy Seal

Úžasné je jak přežil "Pekelný Týden " ... Další úžasná věc je to jak spolu poté všichni rekruti drželi jako rodina , jakoby se znali roky ....

Abych tady nepsal odstavce - knihu mohu jedině doporučit velice dobře se čte a je poutavá a věta na závěr :

Kdo ví, jak by se dále vyvíjel život tohoto snipera (který má mj. zásah na 2.1km tj. 2100metrů - neuvěřitelné) kdyby neskončil tak brzo.

03.10.2015

Má cesta. Život legendárního horolezce. Má cesta. Život legendárního horolezce. Reinhold Messner

Mozna ze v knize jsou chyby, ale tuto knihu ctu snad poctvrte a stale se k ni rad vracim a proto jsem ji dal take 5 hvezdicek. Tuto knihu doporucuji i tem co maji radi poutave cteni. Jen kdyby tato kniha mela vice stranek ale to se neda vytknout mozna jedine co bych vytkl je zde mala fotograficka priloha.

27.04.2015 5 z 5