moore.allonsy moore.allonsy komentáře u knih

Ďábel v těle / Ples u hraběte d’Orgel Ďábel v těle / Ples u hraběte d’Orgel Raymond Radiguet

Oba dva romány jsou tak --- dochází mi slov --- naprosto dokonalé! Podává množství zajímavých myšlenek a psychologických případů. Autor velice dobře vykresluje kresby charakterů a citové analýzy jednotlivců. V podstatě se v každé situaci dozvídáme, jak na danou problematiku nahlíží člověk té a nebo té povahy, doslova jako bychom se tam ocitli sami. Absolutní spokojenost.

27.07.2016 5 z 5

Jiné povídky a jiné povídky Jiné povídky a jiné povídky Ali Smith

Všechny povídky jsou založené na banalitě. Opravdu absurdní myšlenka tvoří každou povídku a autorka možná tím chce docílit uvědomění, že i ty prosté, všední a banální příběhy mohou být zajímavé. Po celé knize se objevuje náznak plíživého klišé, ale její povídky nepotřebují hloubku, protože jsou jsou poutavé právě svou jednoduchost a prostotu. Všudypřítomným motivem jsou vztahy mezi ženami, které by mohly být nastíněny trochu více. Celkově to hodnotím jako kníhu průměrnou, úplně mi nesedla. Často jsem dokonce nechápala vyústění pointy na závěr - než mi došlo, že tyhle povídky prostě pointu mají velmi zřídka.

19.07.2016 3 z 5

Povídky toaletní Povídky toaletní Oliver Burian

Přišlo mi, že každá povídka v sobě ukrývá vnitřní náboj energie a emocí. Že má každá z nich mnohem hlubší smysl, než se vůbec může zdát. Autor popisuje naprosto brilantně prostředí, v němž se postavy vyskytnou, což umožňuje čtenáři se ve svých představách do těch míst skutečně přenést. Za mě palec nahoru. :)

05.07.2016 4 z 5

Mušle a jiné odposlechy Mušle a jiné odposlechy Květa Legátová (p)

Většina povídek mi přišla naprosto průměrná, nadchlo mě jen skutečně malé množství z nich, jestli vůbec. Myslím, že podruhé bych si ji už na čtení nevybrala.

26.06.2016 1 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Veškeré dialogy jsou výstižné, trefné a mají jasný cíl směřování. Knížka se mi líbí, je popsána jednoduše a přesto se zabývá toliko složitějším tématem.

18.06.2016 4 z 5

Oklamaná Oklamaná Arnette Lamb

Lehký a netíživý příběh, nad kterým není třeba se přespříliš zamýšlet. Má to elegantní šmrnc, prostotu a v podstatě celou knihou projdete tak, že ani nebudete vědět jak. :)

13.06.2016 4 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Knihu jsem si chtěla přečíst do Čtenářské výzvy v kategorii Kniha přečtená za jeden den, protože je celkem tenká, tak jsem šla do toho. Přečetla jsem ji za několik málo hodin, ale i kdybych to četla znovu a znovu, nezaujalo mě to. Autorka se snaží pobavit, snaží se působit světsky a tak nějak lidsky, ale prostě takovým nějakým špatným způsobem. Nepovedlo se to. Myšlenka na sebeironii v knížce je sice pěkná věc, ale ne každý ji dokáže ztvárnit, čím chci říct, že autorka to skutečně neumí.

24.05.2016 1 z 5

Nic pro blbce Nic pro blbce Václav Budinský

Humorná kniha (jak nečekané), která snad vykouzlí úsměv na tváři každého. Líbí se mi, že zaměření vtipů je v knížce rozděleno do několika kategorií, lépe se to čte. Co tady budu psát, prostě jestli máte možnost do ní aspoň nakouknout a přečíst si alespoň jeden krátký vtip, neváhejte. :-))

Dovolím si z knihy malou ukázku:

Major policie zkouší inteligenci svých podřízených. Svolá si je, že jim dá hádanku.
„Kdo uhodne, kdo to je: je to syn mé matky a není to můj bratr.“
Policisti úporně přemýšlejí, přemýšlejí, až se nakonec dají poddat.
„No to jsem přece já!“ směje se major.
Po službě přijde jeden z nich domů a říká ženě: „Marie, dám ti hádanku. Poslouchej: je to syn mé matky a není to můj bratr.“
Žena se zamyslí a povídá: „To jsi přece ty!“
„Chacha, to jsem tě dostal. To je náš velitel!“

21.05.2016 4 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Trochu mi to přišlo, jako bych četla Nový zákon, jenom s tím rozdílem, že všechna moudra vlastně sděluje lidem jiná postava. Kdyby se tam místy objevily věty jako: „Amen, pravím vám, ...“, bude to už hodně podobné. Nicméně je to krásná kniha, která si vyžaduje pozornost a nemůžete ji jen tak odbýt, protože je třeba se nad jejím obsahem řádně zamyslet. Za mě palec nahoru. :-))

21.05.2016 4 z 5

Vegetariánská kuchařka Vegetariánská kuchařka Karina Havlů

Báječná kuchařka, ze které jsem už uvařila tolik jídel, že to ani na prstech nespočítám. Masožravá rodinka si zatím na všem pochutnala. :-)) Cením si toho, že všechny suroviny jsou normálně dostupné (vyjmo opravdu jen několika málo jídel, kde se to sice dá sehnat, ale v normálním marketu to člověk nenajde), ne jako v ostatních kuchařkách. Líbí se mi, že na začátku i na konci knihy autorka informuje o vegetariánské výživě a o všem, co s tím má co dočinění. Postupy u vaření jsou snadné a jak na to by si snad domyslel v případě nouze i úplný začátečník ve vaření. Dávám palec nahoru, tahle kuchařka je povedená. :-))

20.05.2016 4 z 5

Tajemství tváře. Vím, kdo jsi Tajemství tváře. Vím, kdo jsi Tatjana Strobel

Nádhera! Tahle knížka nádherně popisuje fyziognomické znaky, které se nám ukrývají v obličeji, aniž bychom to sami tušili. Víte například, že odstávající uši nejsou vůbec na škodu, protože znamenají, že je ten člověk celkově nerad přizpůsobivý? Že krásné dolíčky ve tváři značí komediální talent, potěšení z radosti druhých a humorného člověka? Všechno je nádherně vysvětleno a v knize jsou dokonce přiloženy k mnohým znakům i obrázky, aby člověk mohl lépe pochopit, jak je to myšleno. Autorka sem tam také zmíní nějaký svůj zážitek ze života, který s daným tématem zrovna souvisí. Spousta lidí to neví, ale jejich vlastnosti se už odráží na první pohled v jejich tváři a mnohé vysvětluje, proč se například zrovna se svým kolegou nebo rodinným příslušníkem nepohodnete. Jestliže zrovna nemáte co dělat, tuhle knihu velmi doporučuji, osobně jsem jí nadšená.

20.05.2016 5 z 5

Cvokyně Cvokyně Eva Hauserová

Tak tuhle knížku jsem četla pouze jako jakousi "nouzovku", protože jsem v posledních dnech neměla možnost se dostat k jiné knize. Na "nouzovku" dobrá, jinak upřímně za moc nestojí. Už od začátku se mi nelíbila mluva, kterou autorka v knize použila, myslím, že až tak nespisovná slova by se dala dobře zaměnit za spisovná a lépe by se to četlo. Myšlenka hlavního nápadu je teda pěkná a docela propracovaná, aby nemohly vzniknout nějaké odchylky či nedorozumění. Nicméně si myslím, že hrdinka mohla ve své minulosti zasáhnout mnohem razantněji, protože jsem sice nabyla dojmu, že je nespokojená, jak dopadla, ale přesto nic moc nezměnila (dobrá, kromě jednoho rozchodu, který zabral půlku stránky). Takže celkem taková nuďárna, ale jde to.

19.05.2016 2 z 5