Oklamaná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romantický příběh pro ženy se odehrává ve Skotsku na konci 18. století mezi příslušníky šlechtických kruhů. Krásná mladá dívka se po smrti rodinného přítele, o němž se s úžasem dozvídá, že byl jejím skutečným otcem, cítí oklamaná a opuštěná a přijímá nabídku k sňatku od edinburgského šlechtice. Zjistí však, že je to zhýralec, usilující o její věno, ruší zasnoubení a začne pracovat jako učitelka. Po čase se potkává s okouzlujícím kapitánem královské gardy, oba lidé se do sebe zamilují a až po nějaké době se projeví, že muž, kterého miluje, je mladším bratrem zapuzeného snoubence....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43149/oklamana-43149.jpg 3.737
Série

Klan MacKenzie 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ben Nevis
Orig. název

Betrayed, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Oklamaná

Přidat komentář
havrmoni
11.11.2016

Jak už tu někdo napsal,Sarah se chovala opravdu jak nevyzrálá a ne 23 letá žena. Pyšná a trvdohlavá než,aby přiznala,že ublìžila rodině,která ji milovala a vychovala. Tato kniha postrádala vtip a jiskření mezi hrdiny. Jejich škádlení bylo spìš jednostranné , Sarah se urážela a vztekala. Na druhou stranu byla inteligentnì a nedala si nic líbit. Michael byl sympaťák. Polepšenì Emily bylo divné,takový lidé se neměnì. První a poslední dìl nemám,takže mě udivilo,že měli ještě nějakou sestru,kterou ztratili,když v předchozím díle o ní nebyla ani zmíňka.

moore.allonsy
13.06.2016

Lehký a netíživý příběh, nad kterým není třeba se přespříliš zamýšlet. Má to elegantní šmrnc, prostotu a v podstatě celou knihou projdete tak, že ani nebudete vědět jak. :)

oliviet
10.05.2015

Pokračování Guvernatky, ale něco mi v knížce chybělo. Mám pocit, že se autorka pouze snažila zaplnit mezeru mezi 2 a 4 dílem této série. Pro další vývoj je určitě nutné tento díl si přečíst, ale chybí mi v něm nějaká větší návaznost na Guvernatku. Děj se odehrává po letech, kdy umírá pravý otec Sarah a ta se konečně dozvídá pravdu. Autorka se nezmiňuje jak rodina žila do této doby, tak moc dopodrobna neznáme osudy Julie a vévody. Dále knížka postrádá výraznější vtip i děj oproti Guvernantce. S tou Agnes jsem to také moc nepochopila. Knížku, ale dál neposílám, protože 4 díl s Agnes je opět skvělý :-). Tak vydržte při této sérii určitě se máte ještě na co těšit.

PomněnkaPrvní
22.07.2014

Bylo to moc osvěžující. Lehký příběh, poutavě napsaný. Michael velký sypmaťák, Sarah skvělá, ta se mi líbila už v minulém díle. Místy vtipné, místy dojemné. Erotiky méně, ale hezky popsané. Co mi tam vadilo je závěr s matkou, je nepravděpodobné, že by se tak změnila. Chápu, že pro další díl série bylo zapotřebí do knížky nějak zakomponovat Agnes, ale to bylo dost zmatené a nevysvětlené... koncert? A kdo četl anotaci - ta doba, po které se projeví, že je Michael bratr zapuzeného snoubence - to je otázka několika vteřin, vždyť ho poznala už mezi dveřmi.

miruska1
12.06.2014

Mne sa pribeh veľmi pačil. Zasmiala som sa a aj nejaka ta slza ukapla. Veľmi čtive a zaujimave od začiatku až do konca.

Senza Jenka
07.04.2013

Trochu blábol. Od malička vyrůstá v milující rodině, vzhledem k tomu, že "otcem" je vévoda, nikdo si příliš netroufá komentovat její nemanželský původ. Má peníze, zázemí a sice náhradní, ale milující rodiče. Chápala bych, kdyby pitomě vyváděla v pubertě, ale takhle je to na hlavu postavené. Asi nejnudnější dílo téhle autorky.