monsuel monsuel komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kebyže môžem, dám tomu asi 2x toľko hviezd. Ja neviem...mňa to fakt hrozne vzalo!

12.05.2016 5 z 5

Muži, ktorí nenávidia ženy Muži, ktorí nenávidia ženy Stieg Larsson

Priznám sa, detektívky nikdy nepatrili medzi mnou vyhľadávané knihy, takže Larsson bol taká premiéra a som fakt spokojná! Začiatok tak správne zmätený, sympaticko-nesympatické postavy, množstvo detailov a po celú dobu príbeh, ktorý vás drží v napätí a nehodlá pustiť ...pre mňa trošku ťažšia kniha v tom zmysle, že nie som zvyknutá na krimy, vraždy a podobne, takže som ju čítala trochu dlhšie, aby sa zo mňa nestala žena, ktorá nenávidí mužov (haha) ...každopádne Larsson u mňa odštartoval novú vlnu čítania a dúfam, že nebudem sklamaná.

25.09.2015

Židovka Židovka Andrea Coddington

Kniha, pri ktorej sa slzy smútku striedajú so slzami šťastia. Celej rozrastajúcej sa rodine želám veľa zdravia a hlavne lásky, pretože práve o láske a statočnosti je tento krásny príbeh...

08.06.2017 5 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

som veľmi rada, že sa autorka pustila do tohto pokračovania a ukázala nám Louisin život potom... kniha je už o čosi menej napínavá, ale vôbec mi to nevadilo (aspoň som ju ,,nemusela" prečítať na jeden hlt ako jednotku) :-) jediné čo mi prekážalo bol slovenský preklad knihy. Neviem. Vôbec mi nesadol ten štýl a to mi potom kazilo celkový dojem z knihy (jednotku som mala v češtine) ale to je už len subjektívny názor, určite odporúčam prečítať ;-)

03.07.2016 4 z 5

Nelidskost Nelidskost Nicolas Grimaldi

,,Ve dny velkých svátků dostávali seminaristé klobásy s nakladaným zelím. Juliánovi sousedé u stolu pozorovali, že nemá smysl pro takový požitek: to byl jeden z jeho prvních zločinů. Jeho druhové v tom viděli protivný přízrak hloupého pokrytectví: nic mu nepřipravilo více nepřátel." (Stendhal)

...Kniha určite stojí za prečítanie, autor podáva svoje úvahy na príkladoch z minulosti, ktoré sú nám všetkým veľmi dobre známe a snaží sa teda prísť na koreň toho, v čom vlastne spočíva neľudskosť. Vyzýva k tolerancii- k slovu, ktoré je naozaj veľmi ľahké vysloviť, ale o to ťažšie uviesť do praxe.

,, Veškerá obtíž se svobodou tkví právě v té krajní obtíži tolerovat rozdílnosti. Jak totiž žít svobodně navzdory svobodě každého žit a myslet jinak než druzí? Jak jednoduchý je tento problém v teorii, tak složitý je v praxi. Jde jen o to přiznat druhým stejné právo jako sobě. Jejich styl lidství ovšem není stejný, jako jsem si vybral já, ale vybrali si ho podobně, jako já jsem si vybral ten svuj. V tom sme si podobní- ne tím, co jsme si zvolili, ale že jsme si zvolili. Milovat svého blížního tedy nespočívá v tom, že milujeme jeho volbu, ale že ji respektujeme."

30.11.2015 4 z 5