MissArattay MissArattay komentáře u knih

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Já tu knihu zkrátka miluju!

17.03.2019 5 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Zažrala jsem se do ní během prvních pěti stránek. Je úžasná!

26.02.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zamilovala jsem se.

13.02.2019 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Doplňuji svůj názor.
V několika bodech souhlasím s komentářemi tady. Mizerný překlad je prostě první věc, která ruší. Popadla jsem tužku a vše, co bylo zle, jsem poškrtala a přepsala. Korektor asi taky usínal (narazila jsem na pár chybějících čárek při přívlastku volném).
Chyběl mi Will. Fakt hodně. Mám ho ráda jako postavu a teď tam prostě není!
Taky se mi zdá, že několik věcí se od minulých knih změnilo (ale ruku do ohně za to nedám). Opravdu Sněm trval dva týdny, byl pokaždé na jiném místě a chodili tam na poslední den kuchaři? Vždyť... (Jo a to s děrováním lístku taky nikde nebylo.)
Přijel Hal a jeho Volavky. Hurá! Počkat- kde je Ulf a Wulf? Nějak jsem je nepostřehla. A Lydii nechat doma? Ale néé.
Jen tak mimochodem, od kdy se Kas chová takhle? Pojďme trochu přemýšlet.
Ztrácím se v počtech, které absolutně nesedí (třeba věk Gilana), ale to necháme být. Kas musí být stejně stará jako Will. A tomu je teď kolik? 45? Zhruba. To znamená, že Kas je stejně stará. Proč se chová na dvanáct?
Jsem ráda, že HU pokračuje, ale tohle je takový... Já nevím.
Ovšem abych jen nehaněla... Bavilo mě to číst. Od druhé části mě nerušil špatný překlad a já si do připlutí Volavek užívala. Tajná chodba. Wow.
A to je asi všechno, co teď dokážu vypíchnout. Doufám, že další kniha bude alespoň o polovinu lepší.

07.01.2019 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Moc jsem se na ni těšila. Ovšem překládat Blaze jako klisnu? Tak to ne. To zabolelo.
Velmi mě to mrzí, protože HU je můj život a tohle je rána pod pás. Eva Dejmková, která, mimochodem, přeložila i Kalderu je podle mě lehce mimo. Kaldera byla taky otřesná.

17.12.2018 4 z 5