Misachan Misachan komentáře u knih

Eda se nedá Eda se nedá Petra Braunová

Pro dnešní děti velmi zajímavý vhled do života dítka možná rozmazleného, ale hlavně zanedbaného, protože úspěšní rodiče nemají čas. Peníze nejsou všechno a setkání s "tradičním typem" pečovatelky může vrátit kohokoli k těm základním hodnotám - kdy je nám dobře a prostě se bavíme s kamarády. Kniha umí zaujmout od začátku. Konec už mi tolik neseděl, protože jsem na to asi starý. O to víc je určitě zábavnější pro mládež.

28.09.2020 4 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Už desatero pro au-pairky na začátku vás nakopne skvělým ironickým humorem paní spisovatelky. Zážitky naivní dívčiny ve velkém světě po sametové revoluci prostě osloví každého z nás. Úžasný sebeironický nadhled vás provede celou knihou. Ukáže, co všechno můžete zažít a snad i přežít v domácnostech jiné kultury. A hlavně pro slečny, které by tuto práci rády zkusily, je to příručka k přežití.

28.09.2020 5 z 5

Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové Petra Braunová

Petra Braunová prostě umí. Nezdlouhavě, poutavě a vtipně nám nabízí pohled na život jedné z našich nejzapomenutějších a nejoriginálnějších hereček. Moc se mi líbilo rozdělení knihy na vlastní vzpomínky Niny (hlavně dětství - neskutečný otec, začátky v divadle i v rodičovství). K tomu skvělé postřehy dcer i pro mě neznámý a překvapivý pohled Jana Kačera na vlastní život. Třešničkou na dortu jsou vzpomínky T. Fischerové, J. Abrháma a dalších kolegů Niny. A ještě jedna perla - povídka Niny "O houbách". Umělci jsou pro jako lidé z jiné planety. Vnímám a myslím úplně jinak. O to lepší je setkání s nimi na těchto stránkách. Doporučuji všema deseti.

05.01.2022 5 z 5