Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové

Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164261/bmid_nina-zivotni-pribeh-herecky-niny-di-QXG-164261.jpg 5 12 4

Populární herečka Nina Divíšková, kterou známe ze seriálů Ulice nebo Vyprávěj, svěřila svůj zajímavý životní příběh zkušené autorce Petře Braunové a vznikla tak kniha s názvem Nina. Nina Divíšková se narodila v Brně v noblesní rodině dobrodruha a vášnivého sportovce, majitele autoškoly Karla Divíška a křehké tanečnici Elmaritě Divíškové. Je mladší ze dvou sester, starší Tamara Divíšková je uznávaná výtvarnice, jejíž keramika a plastiky zdobí mnohé základní školy. Přestože je Nina duší brněnský patriot, osud ji nasměroval jinam. Po studiích na DAMU působila několik let v ostravském Divadle Petra Bezruče a poté pětatřicet let v Praze v Činoherním klubu. Na divadelních prknech ztvárnila desítky zajímavých rolí, hrála v mnoha televizních inscenacích a objevila se i na filmovém plátně. Jednou z nezapomenutelných postav je matka hlavního hrdiny v divadelní hře a posléze filmu Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky. Nina je manželkou herce a režiséra Jana Kačera, se kt erým má tři dcery. Kniha vás překvapí upřímností a nadhledem, s jakým Nina svůj leckdy nelehký životní běh prožila, dozvíte se, proč její pouť na prkna, která znamenají svět, málem skončila v druhém ročníku DAMU, protože se jako „buržoazní spratek“ nelíbila jisté profesorce a jak tato křehká žena v nouzi dokázala obléknout montérky a stavět dům. Vyprávění je proložené úvahami jejích blízkých, manžela, sestry, dcer Kláry, Simony a Adély, i spolupracovníků, kteří se pokusí, spolu s autorkou knihy Petrou Braunovou, zodpovědět tak těžkou otázku, kdo je vlastně Nina Divíšková. Text doplňují nejen profesní, ale i rodinné fotografie.... celý text

Marcela52
Marcela52
12.10.2023 5 z 5

Herečku Ninu Divíškovou jsem měla moc ráda, a tak mě potěšilo že se zpracování jejího zajímavého života ujala spisovatelka Petra Braunová. Formou rozhovorů i výpovědí lidí, kteří ji dobře znali, ať už jako kolegové z divadla nebo nejbližší přátelé, se jí podařilo napsat životopis, který vás zaujme, pobaví i poučí.
Mě například velmi zaujala pasáž popisující rodinné prostředí této charizmatické herečky, která nejen výborně zvládala svou profesi, ale také dokázala vytvořit rodinné zázemí svému muži i třem dcerám. Moc jsem si početla, takže doporučuji všem, kteří se zajímají o osudy lidí, kteří obohatili náš život nejen výbornými hereckými výkony, ale také tím, jak žili...

Misachan
Misachan
05.01.2022 5 z 5

Petra Braunová prostě umí. Nezdlouhavě, poutavě a vtipně nám nabízí pohled na život jedné z našich nejzapomenutějších a nejoriginálnějších hereček. Moc se mi líbilo rozdělení knihy na vlastní vzpomínky Niny (hlavně dětství - neskutečný otec, začátky v divadle i v rodičovství). K tomu skvělé postřehy dcer i pro mě neznámý a překvapivý pohled Jana Kačera na vlastní život. Třešničkou na dortu jsou vzpomínky T. Fischerové, J. Abrháma a dalších kolegů Niny. A ještě jedna perla - povídka Niny "O houbách". Umělci jsou pro jako lidé z jiné planety. Vnímám a myslím úplně jinak. O to lepší je setkání s nimi na těchto stránkách. Doporučuji všema deseti.

Marčullkas
Marčullkas
05.04.2014 5 z 5

Neuvěřitelná osobnost, která si šla pevně za svým snem! Lidsky psaná kniha, kterou napsal sám život herečky, matky, manželky. Žena s NOBLESOU a charakterem aristokratky. Oddaná manželka a milující matka pro, kterou divadlo a hraní znamená vše! Paní Divíšková je úžasná žena s velkým srdcem a smyslem pro spravedlnost!

Lucka Most
Lucka Most
16.01.2014 5 z 5

Čtivé - mám paní Diviškovou moc ráda a ráda jsem si její životní příběh přečetla.

Autoři knihy

Nina Divíšková