misa235 misa235 komentáře u knih

Jawa kolem světa Jawa kolem světa Pavel Suchý

Super cesta, skvělé zážitky, jen tiše závidím. Pro nezasvěcené nemá smysl knihu popisovat, ostatní moc dobře vědí o čem je (stejně je to všem z popisu jasné) :D
Napsané čtivě, neformálně. Kniha samotná je dobře zpracována, pevná vazba, kvalitní papír jak na text tak na fotky. Našel jsem několik chyb, které ale rád přehlédnu. Kniha bude určitě na viditelném místě v mé knihovně. Pro fandy Jawy a motocestovatele nutnost, ostatním, co mají rádi cestopisy, také mohu jen doporučit! Pokud ovšem seženete, ale bude dotisk. ;)

07.01.2016 5 z 5

Všude potkáš motory Všude potkáš motory Pavel Augusta

Celkem dobrá kniha, která pojednává o historii i současnosti všemožných druhů motorů. Docela čtivá, dobrá jako četba na dobrou noc :)

Renovace a opravy automobilů Renovace a opravy automobilů Karel Nestrojil

Velmi dobrá a obsáhlá kniha o veteránech. Pojednává od výběru, nákupu, přes samotnou renovaci, až po garážování veterána. Takový MUST HAVE každého veteránisty.

Základy motorismu Základy motorismu František Šmolka

Méně obsáhlá učebnice, dnes již neaktuální, spíše vhodná pro veteránisty. Lepší je Rukověť pro řidiče motorových vozidel.

01.01.2016 4 z 5

Údržba a opravy automobilů Škoda 105, 120, 130, GARDE-RAPID Údržba a opravy automobilů Škoda 105, 120, 130, GARDE-RAPID Jaroslav Andrt

Kvalitní příručka dnes už spíše veterána - Škody 105-130. Publikace, díky které si zručný člověk zvládne svou škodovečku opravit sám, což u dnešních aut přeplněných všemožnou elektronikou tak snadno nejde. Velmi podrobná, mnoho schémat a obrázků.

Automobil v obrazech Automobil v obrazech Josef Fronk

Trochu retro učebnice, ale základ je stále stejný. Hlavně obsahuje opravdu nádhernou obrazovou přílohu, kterou jsem neviděl nikde jinde. Jinak se jedná o standartní učebnici z těch let.

01.01.2016

Jawa - Údržba, opravy a seřizování motocyklů Jawa - Údržba, opravy a seřizování motocyklů Jiří Dočkal

Must Have každého jawaře!!! Velmi podrobná, mnoho obrázků, schémat, atd... Nic lepšího o opravách motocyklů Jawa nenajdete.

01.01.2016 5 z 5

Svařování v otázkách a odpovědích Svařování v otázkách a odpovědích Josef Jedlička

I když starší, tak pořád aktuální učebnice. Trochu netradičně zpracována formou jasně položené otázky a vyčerpávající odpovědi. Díky tomu si člověk najde jen to co zrovna potřebuje. Mnoho schémat, tabulek a obrázků. Taková malá bible svářeče.

Příručka pro automechanika Příručka pro automechanika Rolf Gscheidle

Velmi dobrá učebnice, brutálně obsáhlá, včetně mnoha schémat a obrázků. Vše přehledné a dobře zpracované. Must Have každého fandy automobilismu.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Přečteno na jeden zátah. :) Velmi dobře napsáno, děj rychle ubíhá. Hlavně se mi líbí atmosféra totalitního Ruska. Ještě musím přečíst další díly.