mimka119 mimka119 komentáře u knih

Tekuté časy - Život ve věku nejistoty Tekuté časy - Život ve věku nejistoty Zygmunt Bauman

Uvedomila som si mnoho vecí, knihu veľmi odporúčam, no je veľmi subjektívna a cítiť silnú rezignáciu autora. Svet vyfarbuje čiernobielo.

06.01.2018 4 z 5

Búrlivé výšiny Búrlivé výšiny Emily Brontë

Kniha síce nedisponuje napínavou akciou, no je veľmi zaujímavé sledovať osudy postáv a striedanie časových ôs. Určite odporúčam.

14.08.2016 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Koniec skvely. Pocas citania som mala par menej zazivnych usekov, cez ktore sa mi tazsie prebijalo ale celkovy dojem super :] Urcite odporucam.

08.07.2014 3 z 5

Nebolo mi do smiechu Nebolo mi do smiechu Joseph Heller

Nikdy som si nemyslela, ze existuje dobra autobiografia... az doteraz :)

24.01.2014 5 z 5

Zuckermandel mojej mladosti Zuckermandel mojej mladosti Walter Malaschitz

Úžasné opisy stratenej mestskej časti a spôsobu života jej obyvateľov.

07.02.2018 4 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Dej sa rozuzli az na uplnom konci a aj ked sa cez knihu tazsie dostava kvoli tym poslednym stranam to stoji za to.

27.01.2018 3 z 5

Mníška Mníška Denis Diderot

Uplne som sa do pribehu zazrala, o to vacsie sklamanie pre mna bolo ked som zistila, ze zamerom celeho pribehu bol vtip. Aj ked, samozrejme, zalozeny na pravde a popisujuci tazke krestanske casy tohto obdobia. Na druhej strane ma vyrazne fascinovalo poznanie, ze autor ako chlap dokazal tak doveryhodne spracovat rukopis zeny. Urcite velmi zaujimava kniha vo viacerych ohladoch.

29.07.2014 4 z 5

Medzi mužom a ženou Medzi mužom a ženou Anton Pavlovič Čechov

Pre milovníka poviedok odporúčam, ja ich osobne príliš nemusím, ale kniha sa číta dobre a jednotlivé poviedky majú svoje ,,čechovovské,, čaro.

15.08.2013 2 z 5