mija.chalka mija.chalka komentáře u knih

Laura Laura J. K. Johansson

Kniha se četla celkem dobře, ale nic, co bych někdy četla znovu nebo si dlouho pamatovala. Na konci se to nějak zamotalo, vyplynulo něco k možnému motivu. Třeba bude další díl zajímavější.

03.08.2016 2 z 5

Manželství na úvěr Manželství na úvěr Kateřina Chaberová

Příjemné čtení. Podobných příběhů je více, ale knížka se moc dobře četla a já si čtení užívala. Až na ten konec teda. Nevím zda nemám mít strach z pokračování, jestli se celý můj dojem nezkazí :).

03.08.2016 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Pána prstenů mám ráda. Filmové zpracování se mi líbí víc než knižní, a to je snad jen případ tohoto příběhu. Parádní svět, krásný příběh, ale kniha není pro mě tak čtivá, jak by se mi líbilo. Už před lety jsem zkoušela tuto sérii číst, ani nevím zda jsem ji dočetla. Myslela jsem jestli k ní nedospěju, ale názor jsem nezměnila, jsou mnohem čtivější knihy, i když třeba ne s tak promyšleným příběhem. Více se mi líbila druhá část, putování Froda se Samem. Návrat krále taky časem přečtu, i když mám pocit, že pocity budou podobné.

03.08.2016 2 z 5

Ďabiel DeFoe Ďabiel DeFoe John Maxwell Coetzee

Knihu jsem nakonec dočetla...jen proto, že není tak dlouhá a že jsem čekala, co z toho vyleze. Nedočkala jsem se. Když jsem knihu kupovala, čekala jsem něco jako Robinsona, z jiného pohledu, klidně úplně jiný, ale nějaký děj. Ale nepřišlo mi to vůbec zajímavé. Za mě škoda času.

03.08.2016 1 z 5