Michulik Michulik komentáře u knih

Na knihu jsem se těšila. Bohužel velmi zklamala. Mám hodně rozporuplných pocitů. Myslím, že tohle za pokračování HP pokládat nemůžeme. Co nemůžeme... nesmíme!
Jak už psali jiní, hodně věcí tu odporuje knihám minulým. Chování postav je vážně zvláštní. U některých pasáží jsem se nemohla ubránit úšklebku. Jak tohle někdo mohl napsat? Nene, už se k tomuto víckrát nevrátím. V nejlepším případě se úplně pokusím zapomenout, že něco takového vůbec existuje.
Nedoporučuji. Čtení na vlastní nebezpečí! A pokud se, milý čtenáři, i přes toto varování rozhodneš vzít do ruky tu knihu „jejíž název nemá nic společného s obsahem“, tak se připrav na pořádný mazec. Dozvíš se, co jsi se dozvědět nechtěl. A pokud si budeš myslet, že už to horší nebude, tak bude. Věř, že ano. Na této knize se snad ani víc pokazit nedalo. Nevěřím, že se to vydává v tištěné podobě... No nic. S tím už nic nenaděláme. Teď jenom doufat, že se kniha nedočká i filmového zpracování.

08.12.2018 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásná kniha s nezapomenutelným kouzlem. Napsaná brilantně, atmosféra a pocity popsány skvěle. Kniha, ke které se zase jednou vrátím.

09.12.2018 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Strhující boj o holý život, když jste vaším nepřítelem vy sami. Příběh mě opravdu dostal. Něco tak napínavého jsem dlouho nečetla. Děj nabírá na obrátkách a vy si nejste vůbec jistí, jak to celé dopadne! Děsivé, tajemné a unikátní dílo.

05.09.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Při čtení této knihy vás dostane napětí, s jakým se odvíjí další části děje. Čím dál tím hrozivější vývoj vás nutí se ptát: Kdy tohle skončí? Co se ještě stane? Dokud děj nedospěje až do svého překvapivého konce. Mimo mnoho dějových zvratů zde naleznete i několik zajímavých myšlenek.
Můj dojem z knihy přesto není úplně kladný. Jen těžko jsem příběh prožívala. V pomalejším úvodu si autor vytvoří odrazový můstek pro další rozvinutí děje. Byť na konci všechno do sebe zapadne jako klíč do zámku, kniha mě neoslovila. Věřím, že má toho plno, pro co si může získat oblibu čtenářů, ale já si své knižní favority půjdu hledat zase o dům dál.

05.09.2023 3 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Kniha se mi četla hezky. Rýmy byly krásné. Během chvilky přečteno. Některé situace byly vážně povedené. Pobavila jsem se. Konec dopadl překvapivě. Ale proč ne?
Doporučuji přečíst.

09.12.2018 5 z 5

Rozkvetly skály Rozkvetly skály Benjamin Vallotton

Tato útlá knížka nastiňuje život chudé, avšak šťastné rodiny v malebném alpském údolí. Kniha je psána poutavě, okolí i postavy jsou výborně vykresleny. Na pozadí krásné přírody a víry se zde vyvíjí příběh o štěstí, naději a především o lásce k domovu a rodině.

08.04.2021 5 z 5