Michelle13535 Michelle13535 komentáře u knih

Kavárna Kavárna Zdeněk Hanka

Krásne čítanie. Príbeh, ktorý vo vás vyvolá napätie, radosť, strach, hnev, nadšenie, smútok, údiv, zlosť .....a to za veľmi krátku chvíľu. Zistíte, že viete všetky tieto a dokonca viac, emócií prežívať súčasne. To čo sa darí autorovi pri jeho spisovateľskom talente je fascinujúce a obdivuhodné. Je to dar, ktorým nedisponuje len tak hoci kto. V Kavárni opisuje na pozadí príbehu dieťaťa schopného vidieť auru iných ľudí veľmi hlboké myšlienky. Páči sa mi, že autor neponúka čitateľovi konkrétny koniec. Koniec si vy domyslíte sami a to je na tom to najkrajšie. Dávate priestor vašej fantázií a ste v príbehu aj keď je kniha už dávno prečítaná a založená v poličke :-). Ja vrelo odporúčam.

Partitura pro srdce Partitura pro srdce Zdeněk Hanka

Jednoznačne najlepšia kniha, akú si môžete od autora prečítať. Dej, ktorý vás tak strhne, že knihu bez jej dočítania nebudete vedieť odložiť. Milujem takýto typ kníh, takéto príbehy, obdivujem schopnosť autora dokázať písať tak pútavým a strhujúcim spôsobom. Človek po prečítaní knihy cíti obdiv nad hlavným hrdinom Dr. Říhou a zároveň mu pripadajú jeho problémy absolútne banálne. Zrazu dostávate chuť riešiť tie vlastné starosti pretože sú oproti tým, ktoré prekonal hrdina, úplne smiešne. Kniha je zároveň akýmsi obrazom autorovho životného príbehu, čiže je veľmi realistická čo umocňuje silný zážitok z jej čítania. Po prečítaní sa stala knihou, ktorú odporúčam všetkým svojím priateľom a známym, ktorí sa radi nechajú uniesť čítaním kvalitných kníh. Určite odporúčam k prečítaniu a zároveň ku kúpeniu. Odkedy som spoznala diela pána Hanku chcem jeho knihy aj vlastniť a vracať sa k ich príbehom.

Hedvábný řetěz Hedvábný řetěz Zdeněk Hanka

Kniha znovu prečítaná na dva nádychy tak ako som vlastne u tohoto autora zvyknutá. Opäť ani táto jeho kniha nesklamala a znovu presvedčila o tom, že autor má nielen dobré srdce, ale hlavne má čo povedať čitateľovi spôsobom, ktorý v ňom aspoň na nejaký čas, keď nie navždy, zanechá hlbokú myšlienku a nasmeruje ho na správnu cestu k hodnotám na ktorých začína a končí život. Spôsob akým autor dokáže prepletať viacej dejových línií je brilantný! Práve mňa tento príbeh presvedčil o tom, že adopcia je vec, ktorá je ušľachtilá a pomôže zabezpečiť šťastie všetkým zúčastneným stranám. Zmenila som názor, ktorý bol do jej prečítania dosť odlišný. Aj keď autor za pomoci príbehu vykreslil oveľa hlbšiu myšlienku ako príbeh adoptovaného dievčatka a jeho rodičov. Kniha má množstvo skrytých odkazov. Je o ľudskosti, láske, ješitnosti, moci, zákernosti a sile vyzbrojenou mocou a peniazmi, zle ale aj dobre. Záver knihy znovu ponúka možnosť čitateľovi si príbeh dokresliť spôsobom aký uzná za vhodné a možno nasmerovať svoje konanie v jeho osobnom príbehu iným a hlavne tým lepším a plnohodnotnejším smerom. Nenechá vás ju nedočítať do konca. Určite ju odporúčam prečítať. Je to fantastické čítanie!!!! :-)