Kavárna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor zasadil výjimečnou schopnost vidět auru do reálného života. Povrchové linie popisují jisté útrapy toho, kdo auru vidí, zatímco paralelní linie líčí zvrácený a pro veřejnost neviditelný vývoj sobeckého a nelítostného egoisty. Román však v sobě skrývá hlubší a vysoce etické poslání. Nutí k zamyšlení o předsudcích a matoucích vnějších znacích při posuzování člověka, o hodnotách a svým zdánlivě nedopovězeným závěrem přiměje čtenáře položit si otázku, zda skrytá zrůdnost je nakažlivá a nebo je to naopak síla a přirozená moc pozitivního seřazení hodnot, která dokáže ovlivnit své okolí. Autorův závěr nepředkládá snadné a přímočaré vyluštění, nýbrž nabízí svému čtenáři znepokojivou logickou výzvu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37239/big_kavarna-ztM-37239.jpg 4.525
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kavárna

adelinka
16.03.2014

kniha dosť chytila od prvých strán....naozaj takú schopnosť mať ako mal Rudynek, by sa aj mne hodila....takisto chovanie Mareka (Marka) ma dosť rozčuľovalo....napínavo som čakala čo vlastne Rudýnka a Marka spojí....tak bola to tá kaviareň :-)...a je pravda, každý si zaslúži druhú šancu.....

Sedlajda
15.01.2014

Hankovy knížky mám ráda. Nejen pro způsob psaní, ale také proto, že si čtenáře nekupuje levnými prostředky a jsem přesvědčena, že jeho knihy přetrvají mnohé jiné, které dnes se těší módnímu zájmu. Na Kavárně jsem ocenila, že odkryl to, co cítíme. Vnější znaky jsou zavádějící a nebezpeční lidé nejsou na první pohled poznat.


1Verunka
12.01.2014

Kavárna mi připomíná hudební kompozici, která začíná jedním nebo dvěma nástroji a posluchač už má pocit, že přijal nápěv a ví co očekávat. Pak se ale se zvednutím opony připojí celý orchestr a ukáže se, že vlastní příběh začíná až o několik taktů později. Až tam jsem pochopila, že hrdinou vůbec není malý Rudynek, ale prohnaný právník. Ten je prototypem jedince, který klame tělem a jsem přesvědčena, že tam míří Hankovo varování.
Konec se mi zdál nejdříve otevřený, jakoby Hanka knihu nedokončil. Téma mě zneklidňovalo, než jsem šifru vyluštila a teprve potom závěr docenila.

Michelle13535
14.11.2011

Krásne čítanie. Príbeh, ktorý vo vás vyvolá napätie, radosť, strach, hnev, nadšenie, smútok, údiv, zlosť .....a to za veľmi krátku chvíľu. Zistíte, že viete všetky tieto a dokonca viac, emócií prežívať súčasne. To čo sa darí autorovi pri jeho spisovateľskom talente je fascinujúce a obdivuhodné. Je to dar, ktorým nedisponuje len tak hoci kto. V Kavárni opisuje na pozadí príbehu dieťaťa schopného vidieť auru iných ľudí veľmi hlboké myšlienky. Páči sa mi, že autor neponúka čitateľovi konkrétny koniec. Koniec si vy domyslíte sami a to je na tom to najkrajšie. Dávate priestor vašej fantázií a ste v príbehu aj keď je kniha už dávno prečítaná a založená v poličke :-). Ja vrelo odporúčam.